Понеділок, 30.03.2020, 02:40Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2015 » Листопад » 10 » Єдиний скарб у тебе — рідна мова
Єдиний скарб у тебе — рідна мова

Поки існує мова, живе її народ. Цю святу істину  знає кожен учень Концівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. А ще ми знаємо, що кожного року 9 листопада, у день пам'яті Преподобного Нестора Літописця, послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія, всі українці світу відзначають День української писемності та мови. Цьогоріч в Україні з нагоди свята відбувся 15-й Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. А в нашій школі пройшов І етап XVІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. У конкурсі взяли участь усі бажаючі учні 3-11 класів.

Крім того, шестикласники разом із своєю вчителькою української мови та літератури Костик С.Ю. підготували цікаву презентацію та розповіді про творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія і їх послідовника Нестора Літописця, намалювали тематичну газету «Мово прекрасна моя» У шкільній бібліотеці учні мали змогу ознайомитися з виставкою «Світ українського слова»

А на загальношкільній лінійці вчителька української мови та літератури О.В.Федорова ще раз нагадала школярам про великого патріота-українця П.Яцика,  історію створення фонду його імені та започаткування конкурсу знавців української мови.

Під кінець робочого дня визначились і переможці І етапу Конкурсу; учениця 6-Б класу Галамба Дарія (вч. Костик С.Ю.) та учениця 8-Б класу Ковтан Діана (вч.Федорова О.В.).  Тепер вони захищатимуть право вважатися кращими знавцями української мови у ІІ (районному) етапі.

А нам усім варто усвідомити, що не лише у день свята, а й щоденно кожен громадянин нашої держави має пам’ятати: мова – то найбільший скарб будь-якого народу, твого життя міцна основа.

Г.М.Гавій

Категорія: Цікаві статті | Переглядів: 256 | Додав: konchaza | Рейтинг: 0.0/0