Субота, 04.04.2020, 01:22Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2011 » Листопад » 24 » Методоб’єднання заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи
Методоб’єднання заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи

Впровадження інновацій

Перед нашою державою стоять сьогодні ряд економічних і соціальних проблем, вирішувати які доведеться нашим вчорашнім і сьогоднішнім учням. Тому школа покликана дати своїм  вихованцям якісні знання,  спрямувати начально-виховний процес на забезпечення освіти високого рівня. На сьогоднішній день залишаються відкритими.  питання про нові принципи, системи та методики формування знань учнів. З 90-х років минулого століття Україна обрала курс на впровадження  інновацій в освту.

Методичним аспектам впровадження інноваційних технологій в навчальний процес,  був присвячений семінар-практикум заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи, який відбувся на базі Концівської ЗОШ І-ІІІ ступенів 24 листопада 2011 року.

Із вступним словом  виступив начальник відділу освіти та у справах національностей Ужгородської РДА, Росоха І.І.., який  відзначив, що використання інноваційних  технологій в навчальному процесі відкриває перспективи його якісного вдосконалення. Пошуки нових форм навчально-виховного процесу сьогодні не тільки виправдані, але як ніколи актуальні. Нові методи навчання, нестандартні форми уроку допомагають розбудити інтерес учня, сприяють більш глибокому вивченню теми уроку, і тим самим забезпечують якість знань.

Директор школи Федорова О.В. ознайомила присутніх з історією школи, а також програмою проведення семінару-практикуму. Педагогами  було проведено відкриті уроки з використанням інноваційних технологій – комп»ютерно-інформаційних, інтерактивних та нестандартних уроків, суть яких полягає у тому, що навчання відбувається завдяки взаємодії тих, хто навчається. Це спів навчання, суб»єктами якого є вчитель і учні. На уроках було використано цікаві  комп»ютерні презентації, організовано групові роботи учнів.  З української мови був проведений урок у 2-Б кл, вч. Микитич М.Ю., та  у 4-Б кл, вч. Бардош Е.Г. З математики у 5-Б класі вч. Сочка С.І., з укр-літ в 6-Б, вч. Солонтай М.І., з географії у 7-Б класі, вч. Опаленик В.Ю., з англ-мови у 8-Б кл, вчитель Гомокі К.Ф. До кожного уроку ретельно готувалися і вчителі і учні, які показали міцні знання програмового матеріалу. Кожен вчитель знає, що такі уроки краще запам’ятовуються учнями, викликають зацікавленість і бажання взяти участь в уроці.

Цікавими були проведені екскурсії в шкільний музей «Світлиця», керівник Теслович Г.І. та шкільну біблотеку, бібліотекар Костик С.Ю., якій за рішенням колегії директорів шкіл району присвоєно статус експериментального майданчика по впровадженню комп»ютерних технологій в бібліотечну мережу. Учні 1-10 класів виступили з виховним  заходом «Планета – наш дім», який підготували Рендер Я.І. та Рендер І.Д.

Заступник директора школи з навчально-виховної роботи Лужецька Н.В. виступила з доповіддю та мультимедійною презентацією про впровадження інноваційних технологій в освіту. На семінарі були присутні  працівники психологічної служби РМК, якими було проведено практичне заняття із заступниками з НВР по використанню набутих знань з інноваційних технологій. Кожна група заступників отримала відповідне завдання і за декілька хвилин ними були створені цікаві проекти, які розкривали питання використання інноваційних технологій та їх значення.

Підводячи підсумки семінару-практикуму завідувач РМК  Пчолар І.В. відмітила,

що з  метою активізації діяльності учнів на уроках, розвитку їх творчого мислення, вміння спілкуватися потрібно застосовувати  інтерактивні та інноваційні методи роботи. Але комп`ютер не повинен замінювати традиційні засоби начання, він виконує функції помічника, є цікавим доповненням та унаочненням для уроку.

Категорія: Цікаві статті | Переглядів: 818 | Додав: konchaza | Рейтинг: 5.0/2

«  Листопад 2011  »