Субота, 20.04.2024, 13:51Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2018 » Серпень » 20 » Образ і Слово Кобзаря у вишивці
Образ і Слово Кобзаря у вишивці

«Образ і Слово Кобзаря у вишивці»

Кобзар подорожує Україною

Учні Концівської ЗОШ І-ІІІ ступенів спільно з просвітянками-союзянками взяли активну участь  в організації та проведенні презентації пересувної виставки на Закарпатті, яку відкривав заступник Голови Закарпатської обласної держадміністрації Я.В.Галас.

Союз українок спільно з Крайовим товариством політв’язнів та репресованих при підтримці Закарпатської обласної державної адміністрації, обласної ради, Департаменту культури  презентували відкриття виставки «Образ і Слово Кобзаря у вишивці», яка «подорожує» всіма областями України в честь 100-річчя Союзу українок України.

Слово Кобзаря  крізь століття закликає всіх громадян України до єднання. Воно лунало  не тільки з вишитих 74 експонатів виставки, але й пісень на слова Т.Г.Шевченка  у виконанні  Народного камерного хору «Кредо» (керівник Ярослав Кирлик), бандуристки, Марії Мартинюк, викладача  Ужгородського коледжу культури і мистецтв,  лауреата Міжнародних та всеукраїнських дитячих конкурсів , Юлії Райхель, учениці  Концівської ЗОШ І-ІІІ ст., (вихованки викладача музучилища  Мудранинець М.М.) та читців  поета  Василя  Густі - голови Закарпатської організації Національної спілки письменників України, який читав власні поезії про Т.Шевченка  і відмітив, що виставка стала незабутнім  святом, яке є заспівом до відзначення дня Незалежності України в нашому краї. Декламатор Вероніка Салій, магістрантка  українського відділення  УжНУ, зачитала  поезію  Юрія Шкробинця «Кобзар до Ужгорода йде»

Вихованці нашої школи Максим Янцо, Ірина та Наталка Швець, випускниця, нині студентка УжНУ, Наталія Дуркот,  взяли участь у внесенні символічного чотириметрового рушника :«Україна всіх єднає» під супровід пісні «Думи мої…»  який 16 раз побував на фронті і на ньому  під кулями  ворога  наші солдати вишивали за збереження життя оберегові хрестики

Гості різних поколінь  були зачаровані святом.. З 8 до 12 серпня в атріумі Закарпатської обласної держадміністрації проходила виставка за альбомом Григорія Кисіля "Образ і Слово Кобзаря у вишивці". У презентації цього видатного проекту взяли активну участь учні та просвітянки-союзянки  Концівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.  Бажаючі мали змогу вишити і свій  обереговий хрестик на рушникові єднання.

Організаторів свята  на кордоні  України з символічним рушником «Україна нас єднає»

Про чудову виставку писали Закарпатські  ЗМІ, інформувало телебачення  та інтернетвидання,  сайти  Закарпатської облдержадміністрації, міської ради, УжНУ тощо

Катерина Калініченко, союзянка з Полтави, керівник проекту «Образ і Слово Кобзаря у вишивці,», сім’я якої забезпечує збереження та перевезення експонатів виставки  вже з Одеси  писала  на вайбер, що, проїхавши половину областей України, прийшли до  такого висновку: «Закарпатський атріум був неперевершеним». У відгуках відвідувачів  презентації виставки  лунали подяки за чудове Свято, яке вдалося на славу.

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 708 | Додав: tibiko87 | Рейтинг: 0.0/0

«  Серпень 2018  »