Четвер, 28.03.2024, 12:45Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2017 » Березень » 20 » "Природа - наш дім, нам її берегти"
"Природа - наш дім, нам її берегти"

"Природа - наш дім, нам її берегти" - під таким гаслом з 27 лютого по 3 березня 2017 року в Концівській ЗОШ І-ІІІ ступенів проходив тиждень природничих наук.

Заходи тижня були ретельно сплановані та обговорені на засіданні ШМО з метою повного висвітлення всіх предметів природничого циклу. Заплановані заходи охоплювали різні сфери діяльності вчителів та учнів, були цікавими, корисними, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку учнів.

Розпочався тиждень з шкільної лінійки на якій було оголошено план роботи. Кожний клас отримав конверт із завданнями  (з фізики, хімії, біології, географії), за правильні  відповіді учні  отримували бали. В результаті кожен клас отримав наступне завдання - представити один з материків.

І хоча хімія як наука – складна, заходи, що проводилися, викликали в учнів захоплення та інтерес. Адже, хімія потрібна і корисна тоді, якщо вона в руках людей, що мають глибокі і міцні знання. Тоді ці люди приносять користь суспільству, не допускають ніяких екологічних катастроф, дбають про чистоту навколишнього середовища.

Саме виховання екологічної культури в учнів, поглиблення практичних знань з хімії, розвиток творчих здібностей в учнів - це було найголовніше завдання, яке поставили перед собою вчителі хімії, Лужецька Наталія Василівна плануючи тиждень.

Під час тижня для учнів 6,7 класів було проведенне заняття «Моє перше зайомство з хімією», на якому школярі мали змогу сформувати елементарні поняття про речовини та сполуки з яких вони складаються. Адже, людина живе в матеріальному світі, жодного дня не обходячись без предметів виготовлених хімічною промисловістю або за її участю. На свято була запрошена Королева Хімія (учениця 8 класу Ісмайлова Олександра), яка закликала учнів любити і поважати хімію «як матінку свою», оскільки знання з хімії потрібні всюди.

Для учнів 7 класу - проведене посвячення в «Юні хіміки», оскільки вони вже розпочали вивчення цікавої науки «хімії», яка творить справжні чудеса і перед ними стояло завдання показати свої знання, продемонструвати те, що вони досягли за цей час.

На завершення заняття учні 7 класу дали клатву Хімії – урочисто присягалися гаряче любити уроки хімії… жити, вчитися й хімічити, як заповідав Д.І.Менделеєв.

Команди учнів 7-11 класів мали змогу позмагатися в інтелектуальному шоу «У хімічному королівстві».

Кожна команда презентувала свою назву, дивіз та емблему.

Команда «Молекули», капітан Ковтан Діана, уч. 9 кл.

Команда «Атоми», капітан Адам Роксолана, уч. 7 кл.

Учні відповідали на запитання «бліц-опитування», розгадували загадки  «таємничої квітки»

До школярів завітав гість великий маг і чарівник Дайсам-Ібн-Ібрагим, який вивчав таємничу магію в пустелі Міраб, але на жаль, обіцяних див продемонструвати не зміг.

Учасники команд підготували для опонентів питання-досліди. За ознаками проведених реакцій, потрібно було визначити – які речовини використані для дослідів.

Була проведена «Гра для вболівальників», конкурс «Кросворд навпаки» «Шифрувальник», «Чорна скринька» на яких проявили ініціативу учні Рябець Б., Федоренко А., Зінич Я., Гулей М.

Учні були надзвичайно активні під час проведення усіх заходів. Кожний захід, який було проведено під час тижня, супроводжувався цікавими дослідами з хімії, що було особливо цікаво молодшим школярам.

…………………….

Вчитель природознавства Опаленик Вікторія Юріївна провела урок у 5 класі «Збережімо Землю – частину Всесвіту».

У середу Опаленик В.Ю. і учні 8-9 класів провели семінар з основ здоров’я «Здоровий спосіб життя – запорука успіху». До учнів завітали учасники агітбригади «Фест» з пропагандою здорового способу життя.

2 березня учні 6-7 класів мандрували та вивчали гірські породи «Пригоди юних географів у країні Мінералів».

У п’ятницю п’ятикласники запросили до себе на урок з основ здоров’я «В гостях у казки». Разом з вчителем Опаленик В.Ю.

Тиждень природничих наук закінчився, але продовжуватиметься праця вчителів, які пробуджують творчість і пізнання, підтримують інтерес та бажання вчитися.

Категорія: Екологічне виховання | Переглядів: 793 | Додав: konchaza | Рейтинг: 0.0/0

«  Березень 2017  »