Четвер, 25.04.2024, 01:09Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2016 » Травень » 30 » Про підсумки вивчення стану викладання і рівня навчальних досягнень учнів з історії України та правознавства

КОНЦІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

НАКАЗ

30 травня 2016 р.                                                                                                      № 67

Про підсумки вивчення

стану викладання і рівня

навчальних досягнень учнів

з історії України та правознавства

Згідно з перспективним планом адміністративного контролю якості викладання та рівня навчальних досягнень учнів протягом ІІ семестру поточного навчального року в школі вивчався стан викладання історії України, правознавства та рівень навчаль­них досягнень учнів 9-11-х класів.

Викладання історії України та правознавства в школі здійснюють вчителі Шимоня Н.М. та Даруда Б.В. Шимоня Н.М. викладає історію в класах з українською мовою навчання, а  Даруда Б.В. –з угорською.

Контроль передбачав вивчення й узагальнення системи роботи вищезазначених учителів і здійснювався за такими напрямами:

•      дотримання вимог державних програм щодо цілей, завдань, змісту навчання історії та правознавства в школі, критеріїв оцінювання навчальних досягнень;

•      наявність та якість поурочних і календарно-тематичних планів;

•      відповідність змісту уроків вимогам навчальних програм;

•      методика та науково-теоретичний рівень викладання предмета;

•      використання відповідних форм і методів обліку навчальних досягнень учнів;

•      впровадження активних форм і методів навчання;

•      використання наочності, ТЗН і сучасних інформаційних тех­нологій у навчальному процесі;

•      рівень навчальних досягнень учнів.

З метою реалізації такого плану адміністрацією школи було від­відано ряд уроків та позаурочних занять. Було вивчено документацію вчителів, перевірено учнівські конспекти. огляд навчального кабінету. Завдяки цьому отримано необхідну інформацію щодо системи роботи вчителів й організації ними навчально-виховного процесу.

Історія України як навчальна дисципліна дозволяє погли­бити знання учнів з минулого своєї Батьківщини, від початків історичного буття і до сучасності, підвищити рівень їхньої за­гальнокультурної освіти, забезпечує орієнтацію в складному іс­торичному просторі, формує світогляд.

Для більш повного освоєння учнями курсу, поглибленого ви­вчення окремого історичного матеріалу використовуються різні форми занять, які обираються в кожному розділі довільно: уроки-лекції, обговорення проблем на семінарах, уроки-конференції, індивідуальні консультації, уроки-диспути, наукові доповіді, те­матичні огляди, співбесіди, уроки-заліки тощо. У вересні проходив тиждень історії, а в грудні-тиждень правової освіти. Вчителька Шимоня Н.М. двічі за рік приймала слухачів курсів учителів історії та правознавства при ЗІППО, підготувала ученицю 10-б класу Славич Ірину до участі в проекті. Але найкращим результатом роботи вчительки та учнів є щорічні переможці районних предметних олімпіад. У березні з ініціативи відділу освіти Ужгородської РДА проводився моніторинг знань учнів з історії України, який показав, учні нашої школи показали найкращий результат у районі. Узагальнена порівняльна таблиця додається.

Таким чином, вивчення, аналіз і узагальнення отриманої ін­формації дають можливість констатувати, що викладання історії України проводиться за державними програмами, затверджени­ми Міністерством освіти і науки України та згідно з інструк­тивно-методичними рекомендаціями щодо вивчення шкільних дисциплін. Знання учнів у класах з українською мовою навчання високі, з угорською- низькі.

У зв'язку з вищезазначеним

НАКАЗУЮ:
1. Вважати   результативною   роботу  вчительки Шимоні Н.М. щодо забезпечення стабільних знань учнів.

2.Вчителям історії:

2.1. Акцентувати увагу учнів на використанні різних джерел знань, із розумінням їх особливостей, уміння критично оцінювати факти та діяльність історичних діячів.

2.2.  Більше уваги приділяти розвитку в учнів умінь аналізу­вати, висловлювати судження, робити висновки, давати оцінку історичним і правовим подіям, явищам і процесам.

1.   Дотримуватися систематичності у викладанні, раціонально використовувати робочий час на уроці.
  2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника
    директора з НР Г.М.Гавій.

Директор школи:                                Н.В.Лужецька

Категорія: Накази | Переглядів: 4860 | Додав: konchaza | Рейтинг: 0.0/0