Середа, 17.04.2024, 00:53Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2016 » Травень » 2 » Про підсумки вивчення стану викладання математики в школі
Про підсумки вивчення стану викладання математики в школі

КОНЦІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

НАКАЗ

_____ травня 2016 року                                                                                             №________

Про підсумки вивчення

стану викладання математики

в школі

Відповідно до річного плану роботи на 2015-2016 року  протягом лютого у школі вивчав­ся стан викладання математики, дотримання державних вимог до змісту, обсягу навчальних програм та рівня навчальних досягнень учнів.

Математику в 5, 7-11 класах з українською мовою навчання викладає вчитель вищої категорії з багаторічним стажем, голова шкільного МО вчителів природничо-математичного циклу, учасник районного етапу конкурсу «Вчитель року» Сочка Слава Іванівна; в 6-Б та 6 та 7-А – молодий спеціаліст, вчитель інформатики, який здобуває другу педагогічну освіту – викладання математики, Леврінц Т.Л., а в 5, та 8 класах години математики винесені у вакансію, яку заміняє фізик за спеціальністю Ормош Е.Е.

Наслідки вивчення та результати проведених контрольних робіт, а також моніторингу знань з математики в 11 класі свідчать  про те, що у викладанні математики в школі є негаразди. Програми з математики надто насичені.  Учні не показали високих результатів, хоч учителі докладають багато зусиль для оволодіння ними математичних знань. (Результати контрольних та моніторингових робіт додаються).

Вчителі Сочка С. і Леврінц Т.Л. володіють методикою викладання предмета. На уроках використовують сучасні форми і методи навчання,, працюють над розвитком математичного мислення.

Календарні плани складені з ура­хуванням методичних рекомендацій, у них пе­редбачені самостійні та контрольні роботи, ма­тематичний обсяг знань. Поурочні плани відоб­ражають роботу вчителів з виконання держав­них програм, індивідуальну та диференційова­ну роботу з учнями. На уроки підбирають завдання різної складності.

Кабінет математики, створений учителемСочкою С.І., обладнані навчальними по­сібниками, дидактичним матеріалом. Це значна допомога їй у підвищенні інтенсивності навчаль­ного процесу, дає змогу уникати перенавантаження учнів домашніми завданнями. Вчитель планує обсяг самостійної діяльності з метою відпрацювання необхідних загальнонавчальних і спеціальних умінь та навичок.

З 22.02. по 26.02.2015 року Проходив Тиждень математики. Під час проведення тижня відбулися наступні  заходи:

-відкритий нестандартний урок-віртуальна подорож у космос із математики в 5-Б класі (вч. Сочка С.І);

- відкритий урок з алгебри в 11 –Б класі (вч. Сочка С.І);

- «Математичне кафе» для учнів 10-11 класу (вч. Сочка С.І.);

- математична вікторина  серед учнів 5-7 класів (вч. Сочка С.І. Леврінц Т.Л.);

- математичний КВК  серед учнів 7-9 класів (вч. Сочка С.І. Леврінц Т.Л.).

Цікавими були завдання математичних кросвордів для учнів 5-11 класів, де враховувалися відповідні кожному класу знання з математики. Учні 5-7 класів із захопленням включилися в роботу Тижня, а ось інтересу до вивчення математики серед учнів 10-11 класів не спостерігалося.

Стан дотримання державних вимог до змісту, обсягу навчальних програм та рівня навчальних досягнень учнів з математики  перевірявся також під час проведення контрольних в 9 та 11 класах. Жоден учень не справився з завданнями на 100%, тобто робіт високого рівня не було. Натомість робіт з оцінками початкового рівня буо від 27% в 11 класі до 53% з алгебри і 40% з геометрії в 9 класі. Всі учні з угорською мовою навчання мають знання початкового рівня.

Підсумки робіт подано в таблиці, підсумки моніторингу- в додатку.

Підсумки контрольних робіт з математики:

клас

ПІБ вчителя

Навчальні досягнення учнів

К-сть учнів за списком

Писало

Початко-вий

Середній

Достат

ній

Високий

Бали

9 алгебра

9 геометр.

11алгебра

11геометрія

Сочка С.І.

На підставі вищезазначеного та з метою усу­нення недоліків

НАКАЗУЮ:

1. Вчителям математики.:

1.1.   Забезпечити належний методичний рівень викладання, застосовуючи ефективні форми та методи для розвитку творчих здібнос­тей школярів (проблеми, ситуації, проблемно-наслідковий аналіз умов задач, формування в учнів прагнення до самостійного пошуку роз­в'язання тощо).

1.2.  Під час складання задач, вправ та підго­товки до уроків особливе значення приділяти практичній спрямованості та диференціації на­вчання.

1.5.  Провести поглиблене повторення не за­своєних учнями розділів програми.

1.6. Звернути увагу на недоліки в системі пе­ревірки та оцінювання знань учнів, підготовці до контрольних робіт, відповідності виставлен­ня підсумкових та семестрових балів.

2.  Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Директор школи                                               Н.В.Лужецька

Категорія: Накази | Переглядів: 1596 | Додав: konchaza | Рейтинг: 0.0/0