Субота, 20.04.2024, 15:49Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2017 » Травень » 19 » про поведінку батьків та дітей під час виникнення надзвичайних ситуацій
про поведінку батьків та дітей під час виникнення надзвичайних ситуацій

У Концівській загальноосвітній школі

І-ІІІ ступенів введено годину інформації про поведінку батьків та дітей під час виникнення надзвичайних ситуацій

Щоденні новини, повідомлення про події в зоні АТО та в світі, виникнення різних небезпечних для життя і здоров»я  ситуацій в різних регіонах країни вимагають від педагогічного колективу та батьківської громадськості спільно з органами місцевого самоврядування злагоджених дій по пропаганді знань з Цивільного захисту. Не тільки під час уроків, виховних годин учні набувають теоретичних знань і практичних навичок з Цивільного захисту та збереження життя і здоров’ я під час навчання, відпочинку тощо, але й виокремлено щоквартальне проведення години інформування про поведінку батьків та дітей під час виникнення надзвичайних ситуацій.

На інформаційну годину з ЦО запрошуємо батьків та представників громадськості. Учні готують коротенькі довідки про поведінку в різних ситуаціях, відгадують загадки, малюють, пишуть творчі роботи, диктанти на тему поведінки в екстремальних ситуаціях.

Виходячи з Основних  завдань «Цивільного захисту» для учнів визначено:

вироблення умінь, навичок правильно і чітко діяти у різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров'я та життя;

удосконалення теоретичних знань та практичних навичок під час захисту від наслідків надзвичайних ситуацій;

Виходячи з Основних  завдань «Цивільного захисту» для учнів визначено:

Визначено завдання для педагогічного складу та працівників навчального закладу:

пропаганда передового досвіду організації навчання з цивільного захисту і безпеки життєдіяльності та професійної майстерності учителів, які викладають ці питання;

відпрацювання питань Програми загальної підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях, порядку дій адміністративно-господарського персоналу відповідно до календарного плану основних заходів навчального закладу при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій, що прогнозуються;

формування практичних навичок при діях за командами, розпорядженнями, сигналами, повідомленням про надзвичайні ситуації;

участь у проведенні комплексу робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, евакуаційних, протипожежних та медико-санітарних заходів.

Проведення:

- тематичних класних годин;

- вікторин з основ цивільного захисту та  безпеки життєдіяльності;

- рольових ігр з основ здоров’я та безпеки життя;

Види катастроф:техногенні, природні (стихійні), соціальні.

Крім аварій, пожеж, вибухів, часом значних збитків завдають людям і стихійні лиха. Стихійні лиха — це явища природи, які виникають раптово і призводять до порушення нормального життя, а іноді й до загибелі людей. Які стихійні лиха ви знаєте?

(Снігові замети, повені, землетруси, засухи, бурі.).

Учні знайомилися, що робити при настанні особливої ситуації, виявленні  вибухонебезпечних і  предметів невідомого походження:

1.Нікого не допускати до цього місця, для чого організовувати за допомогою місцевих жителів чергування до прибуття представників органів влади;

2. Повідомити 101!!! органи влади, міліцію, військовий комісаріат, відділ (управління) з питань надзвичайних ситуацій:

3. Виявлені ВПН знищують підриванням на місцях або в спеціально відведених місцях відповідно підготовлені фахівці – піротехніки.

Про те, що пильність постійно необхідна у всіх життєвих ситуаціях свідчить випадок:

У день цивільного захисту в школі трапився випадок: вчитель у себе на городі виявив міну років Великої Вітчизняної війни…Визвали сапера, знешкодили… Розмов вистачало на все село… Що трапилось? Звідки? Де? В кого? І дорослим, і дітям страшно довідатися, що поруч з ними можуть «прятатися» такі «предмети». І мимоволі виникають запитання: Чому бувають війни?

1.Що таке війна?

2.Причини виникнення воєн.

4.Послідовність  дій і т.д. ?

І відповіді: Війна – це найважчий вид боротьби, а отже він найменш вигідний та найбільш небезпечний.

Сучасний світ дуже малий і вразливий для війни. Врятувати і зберегти його неможливо, якщо не покінчити з думками та діями, які століттями будувалися на прийнятності та припустимості воєн і збройних конфліктів.

-А по шкільному радіовузлові  звучить нова  інформація:

При заражені повітря хлором, в процесі здійснення евакуаційного маршу всьому постійному складу та учням одягнути засоби індивідуального захисту: цивільні противогази усіх типів, дитячі противогази, а при їх відсутності ватно-марлеві пов`язки або рушники, носові платочки, попередньо змочений водою або 2% розчином питної соди… Скільки стресів від таких повідомлень? Скільки нових невиліковних захворювань, спричинених нервовим перенапруженням?

Висновок  несподіваний:

Життя надзвичайно тендітне.  Життя сприймає квіти, сонце, дітей, зрештою натуральні продукти харчування, мир, спокій, дитячі іграшки, які дарять радість і розвиток.

Звучали «дитячі недитячі» наївні  запитання: «Для чого дорослим в усьому світі витрачати гроші на виготовлення зброї???»

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 792 | Додав: tiberiy | Рейтинг: 0.0/0

«  Травень 2017  »