Субота, 20.04.2024, 10:20Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2011 » Травень » 19 » В українських школах впроваджуватимуть космічні технології
В українських школах впроваджуватимуть космічні технології

23 травня 2011 року в Києві відбудеться круглий стіл "Космічні технології - в школи!" з метою обговорення можливих шляхів упровадження технологій отримання та опрацювання космічної інформації у навчальний процес для формування нових компетенцій учнів

У рамках круглого столу пройде відеоконференція з керівниками Ракетно-космічної корпорації "Енергія" імені С.П. Корольова (Росія), під час якої учні та викладачі проведуть дискусію з видатними вченими, космонавтами, конструкторами, політичними діячами, керівниками провідних ІТ-компаній.

Як повідомляється Головним управлінням освіти і науки м. Києва, космічні технології - це технології отримання та опрацювання космічної інформації, які дають можливість учням та вчителям вирішувати різноманітні практичні завдання в режимі он-лайн як на уроках, так і в позакласній діяльності.

Упровадження в навчальний процес космічних технологій дає унікальний шанс знайомства на практиці з можливостями майбутніх професій.

Так, за допомогою технологій космічного моніторингу, можна отримати досить чітке уявлення про наукомісткі, інформаційні технології і зробити усвідомлений вибір майбутньої професії, що пов'язана з наукомісткими технологіями.

Робота учнів із супутниковими знімками дає можливість їм побачити змінність земних процесів, відчути Землю як живий організм, що потребує дбайливого до себе ставлення.

Оскільки предмет "Інформатика" в школі - це дисципліна, яка націлена на вивчення методів та прийомів отримання, створення, зберігання, обробки й передачі інформації з використанням комп'ютерних технологій, то застосування космічних технологій дозволяє розширити рівень теоретичних та практичних знань, умінь та навичок учнів у даній сфері, повідомляє Головне управління освіти і науки м. Києва

Таким чином, учні мають можливість отримувати он-лайн інформацію з космосу (знімки деяких ділянок Землі), обробляти її за допомогою програмного забезпечення, використовуючи отриманні знання, вміння та навички роботи з комп'ютером на уроках інформатики.

Це підвищує їхній рівень роботи з комп'ютерною технікою та різноманітними програмним забезпеченням.

Учні мають можливість не тільки обробляти отримані дані за допомогою комп'ютерної техніки, але й досліджувати й аналізувати їх, що залучає учнів до науково-дослідницької та проектної діяльності, стимулює пізнавальний процес.

Отже, основи володіння космічними технологіями мають закладатися в школі, тим самим, формуючи якості професіонала, здатного жити і працювати в сучасному суспільстві.

За матеріалами: Освіта.ua
Дата публікації: 19.05.2011

Категорія: Новини в сфері Освіти | Переглядів: 597 | Додав: andreyshanta | Рейтинг: 0.0/0

«  Травень 2011  »