П`ятниця, 29.03.2024, 03:22Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2019 » Лютий » 22 » Відзначення Міжнародного Дня рідної мови в Концівській загальноосвітній школі.
Відзначення Міжнародного Дня рідної мови в Концівській загальноосвітній школі.
21 лютого – Міжнародний день рідної материнської мови (англ. International Mother Language Day) — день, який відзначають починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.
Для довідки: Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10 тисяч осіб, які активно розмовляють рідною мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов, котрими розмовляють менше 100 осіб, не задокументовані.
Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
З самого ранку класні керівники і вчителі-предметники оголосили учням про свято, підготували цікаві виховні бесіди, конкурси і презентації про рідну мову як найдорожчий скарб для кожної людини, родини, народу. Епіграфом до виховних занять шанувальників рідного слова стали слова Ліни Костенко «Нації помирають не від інфарктів, спочатку від них відбирають мову»
Учні 6 класу (вчитель Федорова О.В.) виконували цікаві письмові завдання, дізнавалися про багатство, красу і мелодійність рідної мови, переглянули презентацію: « Ти наше диво калинове, кохана українська мово!»
Виховний захід на тему «Рідна мова калинова» провели вчителі 7-11 класів (Костик С.Ю., Солонтай М.І.,Добош В.Т.). Учні переглянули презентацію «Рідна мова», більше дізналися про тернистий шлях розвитку рідної мови та збереження рідного Слова нашою діаспорою. Зокрема, поглиблювали знання про «Празьку школу»: Євгена Маланюка, Олега Ольжича, Олену Телігу, Івана Ірлявського та ін., а також про митців другої хвилі еміграції українського письменства, що постало на теренах Західної Німеччини. Найяскравішою сторінкою українського літературного процесу 40 - 50-х років було заснування восени 1945 р. в Західній Німеччині Мистецького українського руху (МУР), який об’єднав письменників-емігрантів (У. Самчука, В. І. Багряного, В. Барку, Т. Осьмачку, Ю. Клена та багато інших).
Обговорювали творчість Богдана Лепкого (9-11 кл), Емми Андієвської (5-6 кл), Олександра Олеся (7-8 кл,та багатьох інших майстрів українського слова за кордоном.
Учні початкових класів взяли участь у конкурсі знавців рідної мови, який проводили вчителі Бардош Е.Г., Чуп М.С., Орнст О.М. у приміщенні шкільної бібліотеки.\
Активними декламаторами поезії рідною мовою стали: Орнст Тетяна, Савко Влад, Зінич Аліса, Шагур Кристина (3-Б), Мицьо Стас (4-Б) та багато інших.
Вчитель угорської мови Ченгері Сілард Степанович продовжив заняття рідною угорською мовою з учнями 2-8 угорськомовних класів. Діти переглянули тематичні презентації про «Рідну мову» та поглибили свої знання…Класні керівники Андрейчак Б.В., Мартинюк М.І., Медве О.В. Потюк С.В. провели виховні заняття з учнями на тему «Рідна мова»
Категорія: Виховна робота | Переглядів: 499 | Додав: tibiko87 | Рейтинг: 0.0/0

«  Лютий 2019  »