Урок 54. Призначення й використання логічних функцій табличного процесора. Умовне форматування.
Цілі:
- навчальна: сформувати знання про класифікацію функцій та основні логічні функції; формувати вміння використовувати їх у формулах;
- розвивальна: розвивати логічне мислення та креативність;
- виховна: виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.
Тип уроку: Комбінований.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: Табличний процесор, браузер.
Хід уроку
І. Організаційний етап
- привітання
- перевірка присутніх
- перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
Вчитель пропонує учням пояснити формулу
=SUM(A3:С7)-5*AVERAGE(A3:C7)
і пояснити, що таке SUM і AVERAGE (назви функцій); аргументи функції; як виконується умовний оператор, який вони вивчали у 7 класі.
ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності
Слово вчителя. Ви вже використовували у формулах деякі з функцій. Але ж Excel має декілька сотень вбудованих функцій. Як не заплутатися у цьому різноманітті?
IV. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
Робота з підручником: § 7.2
V. Фізкультхвилинка
VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Практичне завдання.
Робота за комп’ютером
- Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
- Інструктаж учителя.
Підручник ст. 241-242. Рубрика «Виконайте завдання»
- Практична робота за комп’ютерами.
- Вправи для очей.
VIІ. Підсумки уроку
Рефлексія
1. Що нового ви сьогодні дізналися?
2. Чого навчилися?
3. Чи виникали труднощі?
VІІI. Домашнє завдання
Підручник § 7.2 ст. 237-242
ІХ Оцінювання роботи учнів |