Четвер, 18.04.2024, 16:36Вітаю Вас Гість | RSS
Концівський ліцей
 з українською та угорською мовами викладання
Меню сайту
Пошук
Кнопка сайту

[ Отримати код:]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 188
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Географія сайту
Потрібно знати!!!

Канікули:

Осінні: з 29.10 по 04.11
Зимові: з 29.12 по 13.01
Весняні: з по


Навчальний рік закінчується:

для 1-8-х та 10 класів -
для 9-х класів -
для 11-х класів -


ДПА:

для 4-х класів - з по
для 9-х класів - з по
для 11-х класів - з по


ЗНО:

з по

Погода!!

Каталог статей


Головна » Статті » Інформація батькам » Інформація батькам

Запобігання насильству в сім‘ї та дотримання гендерної рівності

Для Вас, батьки!!!

Запобігання насильству в сімї та дотримання гендерної рівності

Громадська міжнародна правозахисна організацію “Ла Страда-Україна”, яка працює для забезпечення гендерної рівності, запобігання всім видам гендерного насильства, зокрема насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та вдосконалення системи захисту прав та інтересів дитини, сприяючи впровадженню міжнародних стандартів прав людини в усі сфери життя суспільства та держави повідомляє про  функціонування двох  “гарячих” ліній:

  1. Національна дитяча гаряча лінія, яка працює за безкоштовним номером 0 800 500 225 (зі стаціонарного телефону) та безкоштовним коротким номером 116 111 ( з мобільного). Лінія працює в будні з 12.00 до 20.00 та в суботу з 12.00 до 16.00.
  2. Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації, яка працює за загальноєвропейським номером 116 123. Даний номер є безкоштовним з усіх мобільних телефонів.

Дотримання правил особистої гігієни

 

У зв’язку з «Випадками захворювань на гепатит серед учнів Перечинського району» та відповідно до Законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», « Про освіту», державних санітарних правил і норм з устаткування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально - виховного процесу (ДСанПін 5.5.2.008-01), затверджених постановою Кабінету Міністрів України 14.08.2001 №63 просимо сприяння батьків створенню необхідних умов для дотримання правил особистої гігієни дітьми-учнями школи. Це, перш за все:

  • Забезпечення дітей доброякісною питною водою;
  • Забезпечення дотримання санітарних умов приготування та збереження їжі в домашніх умовах ;
  • Проведення систематичної санітарно – роз»яснюючої роботи з дітьми з питань особистої та громадської гігієни для профілактики захворювань.

Запобігання тютюнокурінню

Шановні батьки!!! Не допустіть, щоб Ваші діти стали мішенню для сигарети і її небезпечного впливу на здоровя кожного  живого організму .
Відзначення Міжнародного дня відмови від куріння (16 листопада 2017 року)  в Україні проводиться з метою сприяння зниженню поширеності тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння всіх верств населення, профілактики тютюнокуріння та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я.

Як повідомляє обласний Центр здоров’я, згідно з даними проведених досліджень, близько 90 відсотків  осіб починають курити в підлітковому віці: 12 відсотків дітей вперше викурюють сигарету у віці 9 років і молодші, 40 відсотків пробують курити у віці 10-16 років. Тобто у переважної більшості перші спроби куріння припадають на шкільний вік.

 „Мішень цигарки - молодь всього світу”  плакат „25 кроків щоб кинути курити” та пам’ятки „Мінус сигарета. Про перешкоди на шляху відмови від куріння”, „Про тютюнокуріння. Цікаво і корисно”.

До 6 грудня 2017 року проводиться Всеукраїнський конкурс відеороликів присвячений дотриманню прав людини

 

Американські фахівці розробили досить прості підходи до вирішення цієї проблеми.

На шляху людини, яка вирішила відмовитися від цієї шкідливої ​​звички, можуть виникнути різні перешкоди.

 

Депресія

 

Психологи з Колумбійського університету вважають, що люди, які курили впродовж тривалого часу і відмовилися від куріння, найчастіше сприймають за депресію інші неприємні симптоми.

Насправді їх турбує порушення звичного ритуалу: рука звикає до сигарети і сама тягнеться до рота. Це схоже на умовний рефлекс.

Протиотрута. Курцеві, який відмовився від своєї згубної звички, весь час потрібно щось жувати або гризти. Нехай це буде щось малокалорійне і корисне: свіжі овочі, несолодкі фрукти. Крім того, потрібно зайняти руки. Спробуйте замість сигарети тримати щось, схоже за формою: ручку для письма, чайну ложечку. Тільки не варто замість тютюну кидатися в аптеку за антидепресантами. Таким чином ви придбаєте нову залежність, яка нічим не краще за куріння.

 

Закрепи

 

Відмова від куріння нерідко призводить до порушень стільця.

Протиотрута. Після відмови від вживання тютюну дуже важливо регулярно спорожняти кишківник, так як необхідно позбавлятися від накопичених в організмі токсичних речовин. Налагодити нормальний стілець можна за допомогою правильної дієти, яка благотворно вплине на весь організм. Є й інші прості способи впоратися з цією проблемою: вранці випити натщесерце склянку холодної води або столову ложку рослинної олії.

Можна також приймати проносні - наприклад, лист сени, екстракт інжиру. Це допоможе впоратися з закрепом. Зазвичай протягом двох тижнів після відмови від куріння робота кишківника налагоджується.

 

Фізіологічна залежність від нікотину

 

Організм грунтовно звик за кілька років до дії нікотину і відчайдушно чинитиме опір відмові від куріння. Адже нікотинова кислота - необхідний учасник нашого обміну речовин, вона розширює судини, покращує кровообіг і викликає деякі позитивні емоції. Зазвичай вона надходить в наш організм з їжею або комплексними вітамінами. Але організм курця звик до її підвищеного рівня.

Протиотрута. Почніть зі скорочення кількості викурених сигарет. В ідеалі до однієї на день. Краще приступити до цього тоді, коли ви змінюєте обстановку, поїхали куди-небудь на якийсь період. Якщо ви звикли курити за кермом або під час перекусу у кафе, то намагайтеся відмовитися від цього. Курити під час руху та одночасно приймати їжу особливо шкідливо.

 

Кашель

 

Якщо людина різко кидає курити, нерідко протягом декількох тижнів його мучить так званий кашель курця.

Протиотрута. Такий кашель виникає перш за все від того, що легені очищаються і починають функціонувати на новому рівні. Просто почекайте. Незабаром кашель зникне.

 

Тиск оточуючих

 

Дуже важко кинути курити, коли навколо всі димлять сигаретами, особливо якщо це ваші близькі друзі або члени вашої родини. Жінки більше, ніж чоловіки, схильні піддаватися спокусі. Іноді на вечірці, за компанію, особливо якщо алкоголь притупляє пильність, дуже легко знову повернутися до сигарети.

Протиотрута. Якщо у вашій родині курять, попросіть хоча б не диміти у вас перед носом. Не можуть цього зробити? Уникайте їх на перших порах і знайдіть групу людей, які не курять і спілкуйтеся з ними. Оскільки алкоголь і сигарета завжди йдуть рука об руку,

намагайтеся обмежити участь в бурхливих вечірках - ви нічого не втратите, проте здоров'я у вас додасться!

Збільшення ваги

Нікотин справді прискорює обмін речовин і знижує апетит, тому багато людей, відмовляючись від сигарети, замінюють одну пристрасть на іншу - починають занадто захоплюватися їжею.

Протиотрута. Вага набирається тільки спочатку, згодом  повертається до норми. Прискорити цей процес допоможуть                 10-хвилинна піша прогулянка або звичка відвідувати тренажерний зал. Якщо на це немає часу - можете зайнятися вправами вдома: не менше, ніж півгодини через день, в хорошому темпі, за дві години до вечері.

 


Уявіть, що в гостях вам запропонували скуштувати „салат”             з миш’яку, ціаніду формальдегіду, вуглекислого газу і синильної кислоти, заправлений нікотином та бензапіреном. Прийняли би ви таку пропозицію чи відхилили? То чому мовчите,  коли хтось випускає вам в обличчя тютюновий дим? Чи й самі не проти зробити кілька затяжок?
        За статистикою, в Україні курить чверть дорослого населення, 2/3 розуміють, наскільки це шкодить здоров’ю, і хочуть позбутися поганої звички. Близько 3  млн. українцям це вже вдалося зробити. Основна мотивація – хвороби, які є наслідками цієї згубної звички.

 

Категорія: Інформація батькам | Додав: tibiko87 (22.11.2017)
Переглядів: 552 | Рейтинг: 0.0/0
Наша адреса
КОНЦІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ХОЛМКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ 
УЖГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ 
НАША АДРЕСА: Закарпатська область, Ужгородський район, с.Концово, вул. Миру, 161

E-MAIL:

koncivska-zos@meta.ua

тел.: (0312)727-054

skype:konchaziiskola


Категорії розділу
Інформація батькам [13]

Друзі сайту
Енциклопедії
  • Teксти пісень
  • Українська мова
  • Літературна
  • Українського козацтва
  • З фізики
  • Кругосвіт
  • Дитяча "ФОЛІО"
  • Снів
  • Квітів
  • Лікарські рослини
  • Офіційні сайти