П`ятниця, 19.04.2024, 02:09Вітаю Вас Гість | RSS
Концівський ліцей
 з українською та угорською мовами викладання
Меню сайту
Пошук
Кнопка сайту

[ Отримати код:]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 188
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Географія сайту
Потрібно знати!!!

Канікули:

Осінні: з 29.10 по 04.11
Зимові: з 29.12 по 13.01
Весняні: з по


Навчальний рік закінчується:

для 1-8-х та 10 класів -
для 9-х класів -
для 11-х класів -


ДПА:

для 4-х класів - з по
для 9-х класів - з по
для 11-х класів - з по


ЗНО:

з по

Погода!!

Каталог статей


Головна » Статті » Кабінети » Бібліотека

Бібліотека в школі

Бібліотека в школі

Бібліотека в школі – одна з найважливіших ділянок роботи. Вона здійснює єдину для школи державну програму національної освіти і виховання дітей, вирішує це завдання своїми методами і засобами у загальному плані навчально-виховного процесу школи і разом з педагогічним колективом.

Бібліотека – інформаційно-методичний центр з традиційними та сучасними носіями інформації. Вона є центром інтелектуальної діяльності та інтелектуального дозвілля учнівської молоді.

Головна мета шкільної бібліотеки-надання допомоги учням і педагогам у забезпеченні їхніх інформаційних потреб.

Головними користувачами, для яких і власне існує центр є учні, з їх простими і непростими потребами, уміннями, навиками тощо. Учень повинен вийти зі стін школи усестороннє обізнаний.

Бібліотечно-інформаційний центр школи – це структурний підрозділ, що включає фонд книг, різноманітні інформаційні і технічні засоби, має в наявності комплекс обладнання і меблів, читальний зал з робочими зонами, в яких створені умови для індивідуальної роботи та розвитку навчально-пізнавальної діяльності учнів, підвищення професійного рівня вчителів. Бібліотека - медіатека – це підрозділ загальноосвітнього навчального закладу, обладнаний аудіовізуальними і комп’ютерними засобами для різноманітних форм організації діяльності учнів, для забезпечення змісту, методики навчального процесу і виховної роботи. Це сфера діяльності, над якою постійно працює бібліотека, удосконалюючись новим змістом роботи.

Діяльністьшкільноїбібліотекипозабезпеченнюінформаційнихпотребчитачіввключаєсистематичнийаналізвикористаннябібліотечногофонду, йогопопуляризації; обслуговуваннячитачівврежиміроботиабонементатачитальногозалу; формуваннядовідково-бібліографічногоапарату; вивченняінформаційнихпотребучнів; здійсненнядиференційованогообслуговуваннячитачів; використаннярізнихформіметодівіндивідуальної, груповоїімасовоїроботи. Шкільна бібліотека складає і готує списки літератури на допомогу навчально-виховній роботі закладу, виконує довідкову, інформаційну роботу, популяризує бібліотечно-бібліографічні знання серед учнів, проводячи бесіди, організовуючи книжкові виставки, огляди, лекції, бібліотечні уроки, надаючи індивідуальні і групові консультації. Спільно з учителями шкільна бібліотека проводить читацькі конференції, літературні та музичні вечори, диспути, ігри, в межах своєї компетенції бере участь у навчально-виховному процесі, науково-пошуковій та краєзнавчій роботі, пов’язаній з книгою, навчальним підручником та іншими формами інформації, координує та кооперує свою діяльність з бібліотеками для спільних дій і заходів у навчальній і сферах дозвілля.

Найважливішими є змістовні компоненти, що перетворюють шкільну бібліотеку на особливе педагогічне середовище: вдосконалення методик аналізу інформаційних потреб читачів, оцінювання потрібної інформації, джерел для задоволення освітніх та індивідуальних потреб, інтересів;сприяння реалізації державної політики в галузі освіти; інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу в школі для засвоєння програмних знань, самоосвіти учнів; виховання гармонійної, моральнодосконалої особистості, свідомого громадянина, здатного до інтелектуального, духовного і творчого розвитку; проведення заходів з використанням літератури, що сприяє збагаченню життєвого досвіду учнів, засвоєнню ними культурних цінностей, зокрема: літературні ігри, експрес-інформації, прес-діалоги, конкурси літературних ерудитів; співпраця з учителями над інформацією з навчальних дисциплін, щоб з перших років навчання в школі пошук і отримання інформації, знання форматів її представлення були б звичайною, повсякденною практикою в житті кожного учня; поступове реформування бібліотеки на інформаційний центр з мультимедійними технологіями.

Серед основних технологій, впроваджених у роботу шкільної бібліотеки, слід визначити такі: допомога у створенні інтегрованих уроків, написання рефератів, повідомлень з навчальних дисциплін; створення додаткових картотек, інформаційних списків, експрес-інформації; формування інформаційної культури учнів, постійного прагнення їх до пошуку інформації, свідомого, осмисленого добору інформаційних джерел, по можливості, надання доступу до нетрадиційних носіїв інформації, зокрема, через мережу Інтернет; системи бібліографічної інформації.

Технологічний процес діяльності бібліотеки навчального закладу загалом передбачає високий рівень професійної компетентності шкільного бібліотекаря. Професійна компетентність шкільного бібліотекаря передбачає володіння кодексом етики бібліотекаря, знання законодавчо-нормативних документів, комплектування фонду традиційними і нетрадиційними носіями інформації відповідно до стандартів освіти в Україні, одержання й розміщення літератури, дотримання принципів загальнодоступності інформації та їх реалізацію у виховній та освітній діяльності, надання інформаційних послуг, планування і звітність діяльності, автоматизацію бібліотеки.

Невід’ємною частиною загальної освіти кожного учня стає інформаційна культура, яка набуває актуальності в умовах інформатизації. Важливу роль у вихованні майбутніх освічених членів інформаційного суспільства відіграє шкільна бібліотека. Шкільна бібліотека є чи не єдиним осередком , що забезпечує юних читачів безкоштовним та оперативним доступом. У сучасній шкільній бібліотеці дитина починає своє перше знайомство з інформаційною культурою, і завданням шкільної бібліотеки є не тільки створення та забезпечення можливостей доступу читачів до інформаційних ресурсів, але й пошук нових підходів до підготовки користувачів, які б володіли сучасними методами багатоаспектної інформаційної діяльності. Сучасний школяр повинен розуміти, наскільки важливо володіти інформацією, зберегти її, систематизувати і передавати, а також він повинен розуміти, комп’ютери відіграють особливу роль у вирішенні цих завдань. Тому перед нашою бібліотекою стоять такі завдання:

Створення сприятливих і комфортних умов для організації навчально- виховного процесу, розвитку комплексного навчально-методичного забезпечення предметів.

            Створення позитивного іміджу бібліотеки через пошук сучасних, найбільш привабливих для читача форм популяризації книги, реклама бібліотеки, а також послуг, які пропонує бібліотека.

Удосконалення системи організації відкритого доступу читача до різноманітних джерел інформації.

            Удосконалення системи робити шкільної бібліотеки в напрямі використання інформаційних технологій, роботи з електронними носіями інформації.

            Проведення заходів із залученням літератури, що сприяє збагаченню життєвого досвіду учнів і передачі культурних цінностей. 

Місія бібліотеки

            Шкільнабібліотеканадаєінформаціютаідеї, щомаютьфундаментальнезначеннядляуспішноїдіяльностіунашомусучасномусвіті, якийусебільшебудуєтьсянаінформаціїтазнаннях. Шкільнабібліотекаозброюєучнівнавичкамибезперервноїсамоосвітиіформуванняустановкинавідповідальнеіактивневідношеннядосвогоздоров’я.

Загальні відомості про бібліотеку

Шкільнабібліотека –  затишна, світла, простора. В ній завжди знаходяться зацікавлені різними книгами юні читачі.

Бібліотека була заснована в 1991 році в Концівській загальноосвітній школі. Вона розташована на 2 поверсі,а загальна площа її становить 98 м. Бібліотека складається з 2 –ох приміщень з читального залу та книгосховища для навчального фонду. Читальний зал поєднаний з абонементом. В ньому знаходиться 16 посадових місць для читачів, які відвідують бібліотеку.

В бібліотеці знаходяться 12 стелажів,1 кафедра видачі книг, 6 столів, 12 книжкових шаф, 4 каталожні шафи, 3 вітрини для виставок по мірі необхідності .

В шкільній бібліотеці працює „Актив бібліотеки”, учні які щомісяця займаються бібліотечною обробкою книг, тобто підклеюванням книг та виготовленням різних обкладинок і заставок для книг .

Основні джерела комплектування фонду – органи управління освітою.

В бібліотеці  є актив і рада бібліотеки.

Напрямки роботи

-          Забезпечення учнів і педагогів підручниками із загальноосвітніх предметів ;

-          Задоволення потреб у художній, науково - популярній і методичній літературі ;

-  Виховання шанобливого ставлення до бібліотек як осередків           інтелектуальної та етичної культури людства ;

-  Забезпечення учнів основами бібліографічних знань і навичками користуватися бібліографічною інформацією, виховання культури роботи з книгою ;

-  Забезпечення збереження літератури в належному стані та проведення заходів щодо відновлення пошкоджених ;

-   Виховання гармонійно розвинутих громадян незалежної України ;

-   Зміцнення матеріальної бази бібліотеки навчального закладу.

Виставки книг

В бібліотеці наявні такі постійно діючі виставки  книг: „Наш Кобзар ”, „Письменники Закарпаття.»

В бібліотеці є багато різноманітної літератури з різних галузей науки. Бібліотекар намагається кожному індивідуально допомогти при виборі книг, а також порозмовляти про попередню книгу, яку читач вибирав, проаналізувати коротко її зміст . Адже ми знаємо, що перед книгою віками схиляло в шанобі голову людство, вважаючи її святинею .

Книга – справжній маг. Читаючи, ми уявляємо себе чарівниками, здатними розуміти мову речей, рослин і тварин. Скільки дивовижних таємниць відкривається нам завдяки книгам! Скільки безцінних скарбів трапляється на шляху читачів! А скільки незабутніх зустрічей з літературними героями вже відбулися, а ще скільки ще відбудеться ! У світ книги вас, насамперед, запрошують ті люди, які пишуть книги – письменники, поети, прозаїки, ті що їх видають – видавці, працівники типографій ,друкарень і бібліотекарі –люди, які трепетно зберігають і пропонують для вас найкращі надбання людства.

            В залі бібліотеки проводяться різні конкурси, бесіди, літературні вікторини, бібліотечні уроки, презентації, конференції, диспути, виразні читання, інтелектуальні ігри, читання за інтересами.

            Бібліотечно-інформаційна робота в школі включає такі форми:масові, індивідуальні, групові. Наприклад, одна з них.

      Масова : виставки літератури, тематичні полиці, перегляд літератури, преси, тижні книги та інші .

На базі нашої школи відбувся обласний семінар шкільних бібліотекарів, який був проведений 2015 року. Був показаний  бібліотечний урок «Сучасне комп’ютерне забезпечення в бібліотечній справі»

 

 

Під час проведення місячника шкільних бібліотекарів у 2016-2017 навчальному році   відбулося  бібліотечне заняття «Бібліотеки та книги 

ХХІ століття»

Розпочалось воно такими словами:

« Сучасна людина знаходиться перед

  Гімалаями бібліотек

у положенні  шукача золота,

 якому необхідно

відшукати крупинки

 золота в масі піску».

(С.І. Вавилов)

 

Книги зберігають для людства чарівний світ добра й краси, вони можуть навчити великих тайн, окрилити мрію.

Не так уже давно, наприкінці XX століття, вчені прогнозували зникнення книжкової культури взагалі. Мовляв, навіщо книги з паперу, якщо тепер існує можливість всю Національну бібліотеку записати на один кристал! Так, можливості інформаційних технологій сьогодні сягнули так далеко, як не заглядали навіть наукові фантасти. Але книги залишаються і ще довго залишатимуться великим надбанням культури.

На базі нашої школи в 2014 - 2015 навчальному році  відбувся обласний семінар шкільних бібліотекарів. Був проведений бібліотечний урок з використанням системи «ІРБІС» в 10-му  класі.

Категорія: Бібліотека | Додав: konchaza (01.02.2017)
Переглядів: 592 | Рейтинг: 5.0/1
Наша адреса
КОНЦІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ХОЛМКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ 
УЖГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ 
НАША АДРЕСА: Закарпатська область, Ужгородський район, с.Концово, вул. Миру, 161

E-MAIL:

koncivska-zos@meta.ua

тел.: (0312)727-054

skype:konchaziiskola


Категорії розділу
Кабінет інформатики [7]
Бібліотека [4]
Музей-Світлиця [2]
Спортзал [2]
Актовий зал [1]
Учительська [4]
Кабінет біології та хімії [6]
Кабінет фізики [3]
Кабінет художньо-естетичного виховання [1]
Кабінет драматичної творчості [1]
Кабінет української мови та літератури [7]
Кабінет світової літератури [1]

Друзі сайту
Енциклопедії
  • Teксти пісень
  • Українська мова
  • Літературна
  • Українського козацтва
  • З фізики
  • Кругосвіт
  • Дитяча "ФОЛІО"
  • Снів
  • Квітів
  • Лікарські рослини
  • Офіційні сайти