П`ятниця, 03.04.2020, 23:18Вітаю Вас Гість | RSS
Концівська З О Ш І-ІІІ ступенів з українською та угорською мовами викладання
Меню сайту
Пошук
Кнопка сайту

[ Отримати код:]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 151
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Географія сайту
Потрібно знати!!!

Канікули:

Осінні: з 29.10 по 04.11
Зимові: з 29.12 по 13.01
Весняні: з по


Навчальний рік закінчується:

для 1-8-х та 10 класів -
для 9-х класів -
для 11-х класів -


ДПА:

для 4-х класів - з по
для 9-х класів - з по
для 11-х класів - з по


ЗНО:

з по

Погода!!

Каталог статей


Головна » Статті » Методична робота » Методична робота

Звіт про роботу з молодими спеціалістами за 2014-2015 н.р.

Звіт

про роботу з молодими спеціалістами

за 2014-2015 н.р.

 

«Майстерність не є якимось особливим мистецтвом, що вимагає таланту, але це спеціальність, якої треба навчатись, як треба навчити лікаря його майстерності, як треба навчити музиканта»  

А. С. Макаренко

Ідучи працювати в школу, молодий спеціаліст ще глибоко не осмислює ті великі і відповідальні завдання, які покладені на вчителя, всю ту складність професії педагога. Підготовка, отримана у вузі, не може вирішити проблеми формування майстерності. Тільки шляхом самоосвіти і творчих пошуків прийде вчитель до своєї майстерності. Батьки, держава довіряють йому найцінніший скарб світу - дитину, людину, свою надію, своє майбутнє. Кожен батько надіється, що віддає дитину в руки хорошого спеціаліста і перш за все, хорошої людини, яка не буде принижувати, показувати свою зверхність,  а стане порадником, співрозмовником……        А цьому треба вчитися.

"Молодий спеціаліст стає хорошим учителем, перш за все, дякуючи обстановці творчої праці педагогічного колективу і учнівського"

В.О. Сухомлинський

У нашій школі працюють 7 молодих  учителів: Савко Я.О. , учитель німецької мови;  Хвуст П.Ю., Тобіяш Є.Ф., вчителі англійської мови; Медве О.В., вчитель біології та основ здоров»я, Кіш А.А., вчитель початкових класів, Леврінц Т.Л., учитель інформатики, та Поляк Т.Ю., вчитель фізичного виховання. Протягом навчального року 1 молодий спеціаліст вибув на роботу за кордон (Бензо В.Ю,) і один прийшов (Поляк Т.Ю,).

Для допомоги та координації їх роботи створено ШМВ «Діалог». Молодим колегам було роздано пам’ятки, організовано наставництво. Наказом по школі №99 від 01 вересня 2014 року «Про організацію роботи з молодими педагогами» за кожним молодим учителем закріплений досвідчений колега.

Шимоня Н.М. - Савко Я.О. , учителю німецької мови; 

Кіш Н.А. -  Леврінцу Т.Л., учителю інформатики;

Андрейчик М.В. –Хвуст П.Ю., Тобіяш Є.Ф., вчителям англійської мови;

Опаленик В.Ю. - Медве О.В., вчителю біології та основ здоров»я,

Чуп М.С. – Пиді Г.В., вихователю ГПД.

Даруду Б.В. – Кішу А.А., вчителю початкових класів. 

Та (в усній формі) Єрьоміна О.М.- Поляку Т.Ю.

Наші молоді спеціалісти мали змогу протягом року вчитися у своїх досвідчених наставників і колег. Для того були організовані предметні декади та тижні, місячник педагогічної майстерності,  просте взаємовідвідування уроків. А як підсумок того, що змогли навчитися і показати свою майстерність, був тиждень молодого спеціаліста. Слід відмітити, що молоді люди, яким не потрібно нагадувати, вимагатим від них виконання своїх обов’язків, стануть хорошими спеціалістами. Не потрібно було підганяти Савко Я.О. Вона організувала виставку – конкурс тематичних газет між учнями 5-6 класів під час тижня світової літератури, провела хороший відкритий урок з німецької мови «Усі пори року», позакласний захід-вікторину з німецької мови між учнями 5-6 класів, спільно з Я.І. Рендер готувала сценку «Попелюшка» нім. мовою. Перший рік працює в школі вчитель інформатики Леврінц Т.Л., але показав дуже великн прагнення стати справжнім фахівцем. Його відкритий урок у 6-Б класі сподобався всім присутнім. Провели уроки з англійської мови вчителі Тобіяш Є.Ф. та Хвуст П.Ю. (відповідно у 10-Б та 4-Б. класах) Багато молодих учителів бояться відвідування їх уроків і всіляко намагаються цього уникнути, як от Кіш А.А., Фабіян Е.Б. та Медве О.В. Під час тижня молодого спеціаліста вони не провели жодного заходу. Мало того, навіть не мали бажання відвідувати уроки своїх молодих колег. Це некоректно!!!!!! А як же будемо вчитися? Як можемо вимагати поваги до себе, як не поважаємо працю своїх колег.

 

Рекомендовано:

 1. Продовжувати впроваджувати в практику проведення тижнів педмайстерності та молодого спеціаліста.
 2. Залучати до планування таких заходів молодих колег.
 3. Доручати молодим спеціалістам виконання посильних завдань на громадських засадах.

 

Звіт

заступника директора школи з НР, уповноваженої особи за первинний облік дітей та підлітків шкільного віку Гавій Г.М.


               „Повна загальна середня освіта є обов’язковою для кожного громадянина,» − так записано в статті 53 Конституції України. На виконання цієї ст. Конституції, ст. 35 Закону України „Про освіту” , ст. 3 Закону України „Про загальну середню освіту” , Інструкції Кабінету Міністрів України з обліку дітей і підлітків шкільного віку №646 від 12.04.2000 р., наказу Міністерства освіти і науки України від 22.12.2009 року № 1175 «Про вдосконалення контролю за охопленням навчанням дітей і підлітків шкільного віку», листа відділу освіти Ужгородської РДА від 05 травня 2015 року «Про роботу навчальних закладів з обліку дітей і підлітків шкільного віку та підготовку до здійснення первинного обліку у 2015 році» педагогічним колективом нашої школи проводиться відповідна методична робота щодо реалізації конституційного права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти.

Для забезпечення системності, контролю за здобуттям неповнолітніми повної загальної середньої освіти на закріпленій за нашою школою території (це с.Концово) спеціально призначеним працівником школи та уповноваженою особою с/ради в період з 15 травня по 15 серпня щорічно проводиться складання списків обліку всіх дітей віком від 6 до 18 років, а також дітей, яким станом на 1 вересня виповнюється 5 років і таких, що прибули на проживання в мікрорайон, закріплений за школою. Кожен складений список є діючим до тих пір, поки внесеним в нього підліткам виповниться 18 років.

Всі списки складаються в двох примірниках згідно форми додатку. Списки складаються на кожний рік окремо. Списки дітей і підлітків шкільного віку з вадами розумового та фізичного розвитку, які повинні навчатися у закладах для дітей, які потребують соціальної допомоги та соціальної реабілітації, а також тих, які не можуть навчатися за висновками психолого-медико-педагогічних консультацій, кожного року складаються на основі психолого-медико-педагогічних обстежень згідно форми додатку №2. Додатки №2 разом з додатками №1 зберігаються у відділі освіти, їх копії − у школі.
У 2014/2015 н. р. на території с. Концово зареєстровано 276 дітей шкільного віку та 36 дітей, яким станом на 01 вересня 2014 року виповнилося 5 року.

Щорічно до 5 вересня на підставі списків додатку №1 директор школи проводить перевірку явки дітей і підлітків до загальноосвітнього навчального закладу і до 10 вересня повертають ці списки у відділ освіти з відмітками-записами у графах 6,7 відповідно до їх назв, про прибуття учнів на навчання, а також довідки з місця навчання тих учнів, які здобувають загальну середню освіту в інших навчальних закладах.

Результатом кваліфікованого ПО є те, що в мікрорайоні нашої школи належно реалізовується конституційне право дітей і підлітків шкільного віку на здобуття загальної середньої освіти, внаслідок чого всі діти та підлітки охоплені навчанням, забезпечується їх інтелектуальний та фізичний розвиток.
 

Проект рішення:

 1. Фабіян Е.Б., Медве О.В., Кіш А.А., Кофланович М.С., Тобіяш Є.Ф.

Постійно слідкувати за відвідуванням шкільних занять та уроків учнями нашої школи.

 1. У випадку відсутності учня в школі понад 10 днів заступнику директора з ВР  Андрейчик М.В.складати відповідний акт та надсилати його (у віддіп освіти) в службу у справах дітей.
 2. Скласти списки ПО дітей та підлітків шкільного віку до 15 серпня 2015 року.
 3. Відповідальною за оформлення списків по ПО призначити Гавій Г.М.

 

 

ПРОТОКОЛ №1

засідання ШМВ « Діалог»

від  09 вересня 2015 р.

«Щоб стати вчителем, кожен має

                                                                          збагнути, що урок –

                                                                                           це не 45 хвилин спілкування

                                                                                           з учнем, а все життя, віддане

                                                                                              справі навчання і виховання»

 

Порядок денний

 

1.         Затвердження плану роботи ШМВ.

2.         Створення груп «наставник-молодий учитель».

3          Інструктаж молодих учителів «Календарно-тематичне планування вивчення навчального матеріалу. Виконання навчальних планів і програм. Вимоги щодо ведення шкільної документації.»

4.         Рекомендації та поради.

 

Слухали:

1.    Гавій Г.М.– заступника директора з НР з представленням молодої колеги Потюк С.В. та з   планом роботи ШМВ на рік (додається).

2Про створення груп «наставник – молодий вчитель».

-        Наказ про план МР (створення ШМВ).

-        Орієнтовний алгоритм організації стажування. 

-        Основні функції учителя-наставника.

-        Основні методи роботи, які використовують наставники в школах.

3.     Інструктаж молодих учителів «Календарно-тематичне планування вивчення навчального матеріалу. Виконання навчальних планів і програм. Вимоги щодо ведення шкільної документації.»

4.     Рекомендації та поради.

- Виробіть уміння заходити до класу.

- Додержуйтесь санітарно-гігієнічних вимог і правил під час організації навчально-   виховного процесу .

- Опрацюйте пам’ятки, стенди, що знаходяться в методичному кабінеті школи.

 

Рішили:

 1. Затвердити план роботи ШМВ.
 2. Створити групи «наставник – молодий учитель»:

Сочку С.І.– для Леврінца Т.Л.;

Чуп М.С.- для Потюк О.В.

Єрьоміну О.М. – для Поляка Т.Ю,

 1.   Опрацювати

- основні функції вчителя-наставника;

- рекомендації та поради для молодих колег (опрацювання пам’ятки, стендів).:

 1. Молодим учителям  відвідувати уроки вчителів-наставників.
 2.  Вчителям-наставникам відвідувати уроки молодих колег, аналізувати, надавати методичну допомогу.

 

 

Заступник директора з НР                                                                                   Г.М.Гавій

 

 

КОНЦІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І – ІІІ СТУПЕНІВ

 

НАКАЗ

01.09.2015                                                                                                                             №

 

Про організацію роботи

з молодими спеціалістами

 

З метою чіткої організації на сучасному рівні роботи з молодими та малодосвідченими вчителями, спрямованої на підвищення рівня їхньої психолого-педагогічної, загальнокультурної, фахової й методичної підготовки


 

НАКАЗУЮ:

 

1.    Забезпечити умови для роботи молодих спеціалістів, які розпочали працювати у школі.

2.    Для активізації роботи з підвищення кваліфікації молодих та малодосвідчених учителів продовжувати у школі роботу наставників молодих вчителів.

3.    Закріпити за молодими та малодосвідченими учителями педагогів-наставників:

Наставник

Молодий спеціаліст

Сочка С.І.

Леврінц Т.Л.

Чуп М.С.

Потюк С.В.

Єрьоміна О.М.

Поляк Т.Ю.

4.    Головою Школи молодого вчителя призначити заступника директора з навчальної роботи Гавій Г.М.

5.    Керівнику Школи молодого вчителя Гавій Г.М. до 15 вересня 2015 р. скласти план роботи Школи та подати його на затвердження до 20 вересня 2015 р.

6.    Вчителям-наставникам за необхідності надавати молодим спеціалістам консультації з урахуванням їхньої теоретичної і методичної підготовки.

7.    Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з навчальної роботи Гавій Г.М.

 

Директор школи                                                 Н.В.Лужецька

 

 

З наказом ознайомлені:                                                                                  Гавій Г.М.

                                                                                                                     Сочка С.І.

                                                                                                                          Чуп М.С.

 Єрьоміна О.М.

                                                                                                                          Леврінц Т.Л.

                                                                                                                        Потюк С.В.

                                                                                                                         Поляк Т.Ю.

 

 

 

 

 

 

КОНЦІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

НАКАЗ

 

________    2015 р.                                                                                                     №

Про проведення

тижня молодого спеціаліста

 

Відповідно до річного плану роботи школи та плану методичної роботи, плану ШМВ «Діалог», з метою організації методичної допомоги в удосконаленні педагогічної майстерності молодих учителів

НАКАЗУЮ:

 1. З 12.05 по 15.05.2015 року провести в школі тиждень молодого спеціаліста.
 2. Заступнику директора Г.М.Гавій:
  1. Організувати проведення та можливість взаємовідвідування відкритих уроків, виховних заходів молодих учителів.
  2. Надавати методичні консультації молодим учителям при підготовці до проведення відкритих уроків та виховних заходів.
  3. Організувати та провести круглий стіл «Досвідчені колеги - молодим педагогам».
 3. Підсумки проведення  тижня молодого спеціаліста висвітлити на Інтернет-сайті школи.
 4.  Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора школи з навчальної роботи Г.М.Гавій.

 

Директор школи                                                                                               Н.В.Лужецька

 

 

З наказом ознайомлені:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

КОНЦІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

НАКАЗ

        _____________  2014 р.                                                                         №

 

 

Про підсумки роботи

з молодими спеціалістами

у І семестрі 2014-2015 н.р.

 

Згідно з наказом школи  № 99 від 01.09.2014 р. «Про організацію роботи з молодими спеціалістами у 2014/2015 навчальному році»  робота з початкуючими фахівцями (вчителі англійської мови  Хвуст П.Ю.,Тобіяш Є.Ф., Бензо В.Ю., вчитель початкових класів Кіш А.А., вчитель інформатики Леврінц Т.Л., вчитель біології Медве О.В.) протягом І семестру 2014-2015

навчального року проводилася через наставництво та стажування, а також на рівні шкільних методичних об'єднань.

Координували роботу з молодими спеціалістами директор школи Лужецька Н.В.,заступники директора з навчальної роботи Гавій Г.М. та виховної роботи Андрейчак М.В. Ними протягом І семестру навчального року проводилася експертиза створення умов праці для початкуючих педагогічних працівників й визначено науково-методичний рівень проведення ними уроків, занять тощо.

У роботі з молодими спеціалістами протягом поточного періоду використовувалися колективно-групові та індивідуальні форми методичної роботи, надавалась методична допомога адміністрацією під час відвідування уроків. Стажування і наставництво педагогів здійснювали

Шимоня Н.М. - Савко Я.О. , учителя німецької мови;

Кіш Н.А. -  Леврінца Т.Л., учителя інформатики;

Андрейчик М.В. – Бензо В.Ю., Хвуст П.Ю., Тобіяш Є.Ф., вчителям англійської мови;

Опаленик В.Ю. - Медве О.В., вчителю біології та основ здоров’я,

Чуп М.С. – Пиді Г.В., Бензо В.Ю., вихователям ГПД.

Даруда Б.В. – Кішу А.А., вчителю початкових класів. 

З молодими педагогами було проведено діагностування. За його результатами молодим спеціалістам були надані індивідуальні консультації та блоки психологічних порад:  «Пам'ятка молодому вчителеві», «Як організувати урок, підтримати дисципліну та працездатність учнів», «Десять порад молодому педагогу», «Вимоги до сучасного уроку».

Були виявлені помилки, яких припускаються педагоги-початківці, кожному були надані психологічні рекомендації щодо взаємостосунків з учнями, вчителями - колегами, взаємовідносин молодих педагогів між собою, а також щодо підвищення рівня вихованості і загальної культури молодого педагога.

Після вивчення психологічного мікроклімату на уроках молодим фахівцям були надані поради та практична допомога.

На підставі викладеного вищевикладеного

 

НАКАЗУЮ:

1.  Стан роботи з молодими вчителями у І семестрі 2014-2015 н.р. вважати задовільним.

2. Заступникам директора з навчальної роботи Гавій Г.М. та виховної роботи Андрейчик М.В. роботу по наставництву й стажуванню молодих педагогів постійно тримати під особистим контролем.

                                                                                                                                 Протягом року

3. У роботі з молодими спеціалістами активніше використовувати колективно-групові (Методичні об'єднання. Школа молодого вчителя. Тематичні виставки. Дні відчинених дверей. Конкурси педагогічної майстерності. Науково-практичні конференції. Семінари-практикуми.) та індивідуальні (Діагностування, самоосвіта, консультації, співбесіди,

наставництво тощо).

4. Під час відвідування уроків (занять) молодих педагогів (вихователів, керівників гуртків) звертати особливу увагу на необхідність:

-    мотивації на кожному уроці  (занятті) навчальної діяльності учнів
(вихованців);

- об'єктивного   оцінювання   навчальних   досягнень   учнів   (згідно   з відповідними критеріями, вміщеними в усіх чинних навчальних програмах);

           - дотримання   ними   та   учнями   (вихованцями)   норм   української літературної мови.

Протягом року

5. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника з НР Гавій Г.М..

 

Директор школи                                                                                            Н.В. Лужецька

 

З наказом ознайомлені:

 

Категорія: Методична робота | Додав: konchaza (02.02.2015)
Переглядів: 1718 | Рейтинг: 0.0/0
Наша адреса
КОНЦІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ УЖГОРОДСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ НАША АДРЕСА: Закарпатська область, Ужгородський район, с.Концово, вул. Шкільна, 1

E-MAIL:

koncivska-zos@meta.ua

тел.: (0312)727-054

skype:konchaziiskola


Категорії розділу
Методоб'єднання [4]
Методична робота [15]

Друзі сайту
Енциклопедії
 • Teксти пісень
 • Українська мова
 • Літературна
 • Українського козацтва
 • З фізики
 • Кругосвіт
 • Дитяча "ФОЛІО"
 • Снів
 • Квітів
 • Лікарські рослини
 • Офіційні сайти