Пам’ятка
учасникам Міжнародного національно-патріотичного, туристично-краєзнавчого конкурсу учнівської та студентської молоді
«Мій рідний край».
(Керівник творчої науково-дослідницької роботи (О.В.Федорова) з переможцями-перлинами Міжнародного конкурсу 2015-2016 рр «Мій рідний край» (Ковтан Діаною, Чуп Ксенею, Кірик Тетяною) )
Конкурс «Мій рідний край» успішно проводиться 20-ий рік.
За цей період організатори конкурсу просять врахувати такі побажання.
Дуже важливо вибрати тему та її формулювання для демонстрації вміння самостійно проводити дослідницьку та пошукову роботу. Варто уникати тем при яких конкурсант не зможе продемонструвати вміння самостійно здійснити хоч невелике дослідження…Звертати увагу на творчі роботи.
У роботі потрібно чітко виділити, де конкурсант реферує опубліковані роботи, опрацьовують архівні матеріали, а де подають самостійний виклад матеріалу і роблять самостійні висновки. Тому посилання на джерела є обов’язковими (автор, назва, місце, рік видання, сторінки). У роботі слід уникати звичайного переписування, часто без посилання опублікованих робіт.
Певна частина конкурсантів займається самостійним збором матеріалу (інтерв’ю, опитування та ін.). З огляду на цінність таких матеріалів прохання вживати їх як додатки, а в самій роботі подати лише аналіз та самостійні висновки.
Для видруку в збірнику повної інформації про конкурсанта прохання подавати на електронному носієві текст роботи, електронну адресу, контактний телефон, короткий життєпис та фотографію конкурсанта.
Витяг із побажань конкурсантам від конкурсної комісії
доктора історичних наук, професора Оксани Маланчук-Рибак.
(У 2015-2016 рр юні краєзнавці школи повторно стали призерами обласного краєзнавчого конкурсу (Кірик Ангеліна, Чук Ксеня, керівник Андрейчик М.В.)та конкурсу екскурсоводів (Ковтан Діана, Ісмайлова Олександра, керівник Федорова О.В.))
Участь учнів та випускників Концівської ЗОШ І-ІІІ ст. у Міжнародному краєзнавчому національно-патріотичному конкурсі «Мій рідний край» та розвиток творчих здібностей учнівської молоді
У квітні 2016 року учениця 8 класу Концівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ковтан Діана (вчитель Федорова О.В.)вперше за історію школи здобула призове місце на Всеукраїнському конкурсі імені Тараса Шевченка для творчої молоді за що відзначена Дипломом ІІІ ступеня Міністерства освіти України та управління освіти Закарпатської області.
За підсумками 2013-2014 навчального року І місце у Міжнародному конкурсі «Мій рідний край за напрямком «Духовні криниці» посіла учениця Концівської Кудловська Олександра (науковий керівник Шимоня Н.М.), у 2014-2015 н.р. перлинами Міжнародного конкурсу «Мій рідний край» в номінації «Видатні особистості нашого краб» стали учениці нашої школи Ковтан Діана, Кірик Тетяна та випускниця школи Чуп Катерина (науковий керівник Федорова О.В.), у 2015-2016 н.р. призові місця в конкурсі посіла учениця 11 класу Славич Ірина та випускниця Кудловська Олександра в «Номініції «Духовні криниці» (керівник Шимоня Н.М.) Кілька переможців конкурсу були нагороджені одноразовою стипендією Міжнародного конкурсу творчої молоді «Смолоскип», що сприяло їхньому творчому зростанню
(Підведення підсумків та нагородження цінними подарунками Союзу українок переможців шкільного творчого конкурсу талановитої молоді імені Тараса Шевченка )
Умови Міжнародного конкурсу “Мій рідний край».
Розбудова України як незалежної демократичної держави – це відродження її правдивої історії, відновлення давніх традицій народу, його генетичної пам’яті.
Організатор конкурсу: Союз українок України
Мета конкурсу: ініціювати дослідницьку роботу молоді загальноосвітніх шкіл, середніх та вищих навчальних закладів України та поза її межами, Світової федерації українських жіночих організацій.
Загальні положення: до участі в конкурсі «Мій рідний край» допускається молодь віком від 12 до25 років, яка займається науковою та дослідницькою роботою і якій не байдуже наше минуле і майбутнє.
Умови конкурсу: на конкурс виносяться роботи:
- дослідження історії області, міста, села, школи, громадської організації;
- генеалогія моєї родини чи відомої родини краю з метою збереження генетичного зв’язку між поколіннями (наша генеалогічна спадщина опинилася в дуже скрутному стані: майже всю родовідну інформацію, яка сторіччями зберігалася в церковних архівах, після 1917 р знищено як «пережиток минулого»);
- національне виховання, шкільництво, інститут родини;
- дух нації, життєві шляхи, долі, зв’язки поколінь;
- виникнення і розвиток народних промислів краю: минуле і сьогодення;
- відомі особистості;
- характерні особливості рідної місцевості, її місце в державі;
- мій край в епоху технічного прогресу: індустрія, екологія, здоров’я людини і здоров’я нації;
- природні багатства мого краю;
- Україна на новому шляху.
Конкурс розпочинається 1 вересня кожного року (в ц.р. 2016)і триває до 1 травня наступного (2017) року. Конкурсні роботи подаються до Союзу українок України (вул.Кавалерідзе,12/66 м. Львів 79066) з позначкою: на конкурс «Мій рідний край»
. Обсяг роботи для учнів шкіл та середніх навчальних закладів – 6-10 сторінок, для студентів – 10-15 сторінок. Рукописи подаються в одному примірнику (формат паперу А4, інтервал подвійний, в редакторі Word для Windows) та на електронному носієві (диску).
. На титульній сторінці вказати тему, прізвище, ім’я та вік автора. На останній сторінці – домашню адресу, місце навчання та адресу навчального закладу, контактний телефон, а також прізвище, ім’я та посаду, контактний телефон ,ел. пошту наукового керівника. Конкурс проводить конкурсна комісія. Підсумки та нагородження переможців конкурсу буде проведено у вересні 2017 року.
Контактні телефони:голова конкурсної комісії Ростислава Федак дом. (032) 222-46-42, моб. 8-096-245-78-82
Намінації конкурсу “Мій рідний край».
1.Видатні жінки України.
2.Проблеми національного виховання та гендерної політики.
3.Україна на новому шляху.
4.Краєзнавче дослідження.
5. Видатні постаті – гордість України
6.Історія мого роду.
7. Етнографічне дослідження.
8.Літературознавчство, мовознавство та фольклор.
9.Поетичний голос, художньо-літературна творчість.
10.Історія мого краю.
11. Ми – горда нація.
12. За оригінальність.
13.Пуцбліцистика і журналістика.
14.Криниця духовності.
15. Екологія та здоров»я нації.
16. Герої і час.
(Юні краєзнавці Закарпаття після підведення підсумків конкурсу в м.Львові, серпень 2016 рік)
Педагог-організатор О.В.Федорова |