Урок 29. Використання, створення та редагування списку сайтів, обраних для швидкого доступу. Збереження зображень, веб-сторінок та їх фрагментів. Авторське право та Інтернет
Цілі:
- навчальна: продовжити формувати вміння працювати з веб-браузером, сформувати вміння створювати і редагувати список сайтів для швидкого доступу;
- розвивальна: розвивати навички роботи в мережі інтернет;
- виховна: виховувати в учнів активність, грамотність.
Тип уроку: формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. відтворення і коригування опорних знань
(Розподіл запитань за варіантами здійснює вчитель.)
Самостійна робота
— Що таке веб-сторінка?
— Для чого призначені гіперпосилання?
— Як знайти гіперпосилання на веб-сторінці?
— Що таке веб-сайт?
— Яку веб-сторінку веб-сайту називають головною або домашньою?
— Для чого призначені веб-браузери?
— Які веб-браузери ви знаєте?
— Які спільні об’єкти є у вікон різних веб-браузерів?
— Як відкрити веб-сторінку, знаючи її адресу?
— Яким веб-браузером ви найчастіше користуєтесь?
IV. мотивація навчальної діяльності
— Часто виникає потреба неодноразово звертатися до одного й того самого сайту. Наприклад, якщо щодня переглядати погоду, новини, то можна щоразу не вводити адресу потрібного сайту з клавіатури, а створити в браузері список сайтів, вибраних для швидкого доступу. Як це можна зробити, ви дізнаєтесь на цьому уроці.
V. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку
VІ. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
Робота з підручником: § 5.4
VІІ. Самостійне застосування знань у стандартних ситуаціях
Робота за комп’ютером
- Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
- Інструктаж учителя.
Підручник ст. 183-185
- Практична робота за комп’ютерами.
- Вправи для очей.
VIІI. Домашнє завдання
Підручник ст. 179-186
ІХ. Підсумки уроку
Під час уроку я дізнався… , зрозумів…, навчився… або
Завдання за підручником
X. Оцінювання роботи учнів |