Бібліотека в школі Бібліотека в школі – одна з найважливіших ділянок роботи. Вона здійснює єдину для школи державну програму національної освіти і виховання дітей, вирішує це завдання своїми методами і засобами у загальному плані навчально-виховного процесу школи і разом з педагогічним колективом. Бібліотека – інформаційно-методичний центр з традиційними та сучасними носіями інформації. Вона є центром інтелектуальної діяльності та інтелектуального дозвілля учнівської молоді. Головна мета шкільної бібліотеки - надання допомоги учням і педагогам у забезпеченні їхніх інформаційних потреб. Робоче місце бібліотекаря відповідає вимогам техніки безпеки.
Робочі місця для учнів і вчителів відповідають вимогам техніки безпеки .
Умови зберігання шкільної навчальної, художньої та іншої літератури відповідають Положенню про бібліотеку середнього загальноосвітнього закладу. Завдання шкільної бібліотеки
- Формування національної самосвідомості.
- Виховання в учнів культури читання, уміння користуватися бібліотекою.
- Забезпечення повноцінного змісту навчального процесу.
- Всебічне сприйняття підвищенню методичної майстерності вчителів шляхом пропаганди методичної літератури та інформації про неї.
Напрямки роботи
- Забезпечення учнів і педагогів підручниками із загальноосвітніх предметів ; - Задоволення потреб у художній, науково - популярній і методичній літературі ; - Виховання шанобливого ставлення до бібліотек як осередків інтелектуальної та етичної культури людства ; - Забезпечення учнів основами бібліографічних знань і навичками користуватися бібліографічною інформацією, виховання культури роботи з книгою ; - Забезпечення збереження літератури в належному стані та проведення заходів щодо відновлення пошкоджених ; - Виховання гармонійно розвинутих громадян незалежної України ; - Зміцнення матеріальної бази бібліотеки навчального закладу.
ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ БІБЛІОТЕКОЮ
1. Користування бібліотекою безкоштовне.
2. Право користування бібліотекою мають вчителі, учні, інші співробітники школи.
3. Читачі мають право: - одержувати в тимчасове користування книги з фонду бібліотеки; - користуватися довідково-бібліографічним апаратом; - користуватися Інтернетом; - брати участь в бібліотечних заходах.
4. Книги видаються на 15 днів. Не видаються з бібліотеки: - рідкі та цінні видання; - довідкова література; - останній примірник видання. Ними користуються в читальному залі.
5. Читачі зобов’язані: - бережно відноситися до книг, проявляти постійну турботу про їх збереження; - не робити в книгах ніяких поміток, підкреслювань; - не виривати і не загинати сторінок; - повертати книги в назначений термін.
6. Учні розписуються в читацькому формулярі за кожний примірник видання, одержаний в абонементі, починаючи з 5 класу.
7. Читачі, які загубили або зіпсували книгу фонду бібліотеки, зобов’язані замінити її таку ж або рівноцінну. Рівноцінність заміни визначає бібліотекар.
8. Учні 1-11 класів зобов’язані бережно ставитися до підручників і нести за них відповідальність.