П`ятниця, 26.04.2024, 02:23Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2016 » Квітень » 10 » 8 квітня – Міжнародний День рома.
8 квітня – Міжнародний День рома.

Хлопчики і дівчатка в Концівській ЗОШ І-ІІІ ступенів дуже старанно готувалися до цього свята. А педагоги, Андрейчак Б.З., Даруда Б.В., та багато інших старанно підбирали репертуар, проводили репетиції, розказували дітям про історію виникнення Міжнародного Дня рома.

Нарешті  наступило свято. З самого ранку на перервах лунала жвава музика, яку люблять наспівувати маленькі рома. В актовій залі школи багатолюдно і весело. Адже тут працюють з юними артистами справжні майстри художньої творчості, славне подружжя Ярослави Іванівни та Івана Дмитровича Рендерів.

Запальний ромський танець під  жваву мелодію захоплено виконують учні всіх вікових категорій, не тільки ті, які навчаються в класах з угорською мовою навчання, але вивчають ритмомелодику ромських мелодій і учні інших класів.

На сцені демонструють майстерність юні красуні з ромського поселення та села Концово.  Всіх артистів у святкових національних костюмах  радо вітає аплодисментами вся шкільна громада. Свято переповнило шкільні коридори…

Шкільне свято доповнили колишні випускники школи, рома-музиканти, які подарили присутнім багато чудових мелодій.

Та не тільки до шкільного свята готувалися учні, педагоги і батьки. Всіх маленьких артистів захопило бажання відвідати ромське свято в Закарпатській філармонії зі справжніми артистами-віртуозами ромської естради, народної пісні, танцю, музики…Під керівництвом педагога-організатора Концівської школи 33 юних делегатів у супроводі педагогів мали можливість протягом двох годин насолоджуватися виступами артистів-рома з усіх регіонів Закарпаття та  Києва.

Радість переповнила оченята маленьких рома. Вони так старанно аплодували і  спостерігали за творчим життям сцени, так взірцево поводили себе в цей день, що дорослі пообіцяли їм шукати  можливість повторити подібні поїздки.

Зал виконує гімн рома «Джелем-Джелем…»

Урочисте відкриття свята, вручення нагород лідерам ромських громад Закарпаття, вітання представників обласної Ради та обласної держадміністрації звучали особливо піднесено.

Тому виступи артистів-рома, студентів Київських та Закарпатських вищих навчальних закладів культури стимулюють учнів-рома теж   старанно  навчатися.

Віртуози ромської естради зачаровують глядачів

Свято завершилося. Ми висловили подяку Центру культур національних меншин Закарпаття за можливість побувати на такому чудовому концерті. Дітки з задоволенням куштували тістечка в кафе,  поверталися в автобусі дуже радісні і задоволені. По дорозі додому відвідали Церкву, де також їх привітав зі святом священнослужитель католицької громади села Концово.

«Побільше би таких днів», - висловили побажання учні і вчителі.

Олена Федорова, педагог-організатор Концівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Категорія: Цікаві статті | Переглядів: 735 | Додав: konchaza | Рейтинг: 0.0/0

«  Квітень 2016  »