П`ятниця, 26.04.2024, 22:58Вітаю Вас Гість | RSS
Концівський ліцей
 з українською та угорською мовами викладання
Меню сайту
Пошук
Кнопка сайту

[ Отримати код:]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 188
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Географія сайту
Потрібно знати!!!

Канікули:

Осінні: з 29.10 по 04.11
Зимові: з 29.12 по 13.01
Весняні: з по


Навчальний рік закінчується:

для 1-8-х та 10 класів -
для 9-х класів -
для 11-х класів -


ДПА:

для 4-х класів - з по
для 9-х класів - з по
для 11-х класів - з по


ЗНО:

з по

Погода!!
Головна » 2017 » Червень » 22 » ПЕРШІ КРОКИ ДО ЧИСТОТИ ДОВКІЛЛЯ
14:00
ПЕРШІ КРОКИ ДО ЧИСТОТИ ДОВКІЛЛЯ

ПЕРШІ КРОКИ ДО ЧИСТОТИ ДОВКІЛЛЯ

Україна без сміття починається з конкретного будинку, подвір*я, вулиці, населеного пункту… А ще - з  транспорту яким ми користуємося, галявини чи парку, річки, …де ми відпочиваємо. Одна з найважливіших цінностей люднни - вміння дотримуватися чистоти і бережливості, зберігати здоров*я. Ці навички та вміння необхідно формувати змалку в сім*ї та закріплювати їх у навчальному закладі, а потім – передавати досвід своїм дітям… Для формування звички  у населення сортувати сміття потрібно 10-12 років. ,- дізнаємося із інтернетвидання  «Чисте довкілля» . Це результат США, де 85% населення ділить домашні відходи на суху і вологу фракцію, тобто, сортує сміття.

Інформацію про проблему сміття на території окремих регіонів України ми сприймаємо як кошмарний сон, гидливо відвертаємося від забруднених сміттям річок і придорожніх зон, але захоплюємося чистими узбіччями доріг і парків та запитуємо себе «Як можна досягти стабільного  стану чистоти та бережливості?». Бо ж від цього залежить наша екологія, стан здоров*я, збереження природних ресурсів.

На ці та інші питання екологічного виховання молоді  ми шукали відповідь у  День «ЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ, який пройшов у літньому оздоровчому мовному пришкільному таборі «Сонечко». Провів просвітницьку інтерактивну бесіду  з учнями школи  ековолонтер координатор Всеукраїнського проекту «Батарейки, здавайтеся!» - Цигика Володимир Володимирович, який люб*язно погодився прийти на зустріч з нашими вихованцями.

Нащ гість зацікавив присутніх Всеукраїнським проектом  «Чисте довкілля»  у рамках якого в школах багатьох регіонів України поширився освітній проект який полягає у тому, щоб запровадити роздільний збір відходів: папір, пластикові закрутки, батарейки, поліетилен, метал тощо

Володимир Володимирович закликав присутніх» «Сортуйте заради майбутнього»: учні зацікавлено слухали розповідь як школярі Хмельниччини, Чернівеччини, Вінниччини та інших регіонів рятують свій край від сміття. Наведено приклад, як учні хмельницьких шкіл сортують сміття у навчальних закладах та на пришкільних територіях. Дітям за допомогою мультимедійних засобів та вражаючих прикладів екологічної ситуації в світі пояснюють про шкідливі наслідки бездумного засмічення. Відомо, що 7% території України займають сміттєзвалища, а переробляється лише 4% побутових відходів. Врятувати ситуацію може тільки роздільне збирання сміття.

Лише після відповідних навчань у школі можуть ставити спеціальні контейнери для збору паперу, пластику, батарейок і змішаної упаковки. А коли відходів збереться достатня кількість, їх відвозитимуть на переробку. Сміття безкоштовно забиратимуть зі шкіл співорганізатори добре якщо школа, педагогічний колектив і батьки приєднаються до  цієї важливої просвітницької діяльності.

Головна мета цієї доброї справи - навчити виділяти окремо папір, пластик, скло, кришечки, батарейки. "Ми роз'яснюємо їм, які відходи потрібно сортувати, а які піддаються вторинній переробці", - каже ініціатор акції. Вчимося сортувати відходи і перетворювати їх на вторинну сировину.

Ось такий контейнер- перша ластівка проекту стоїть в учительській Концівської  щколи .

Філософія освітнього проекту «Чисте довкілля» та  «Сортуй заради майбутнього» для шкіл  полягає у тому, щоб запровадити роздільний збір відходів у закладах освіти, не тільки з метою екологічного благополуччя, охорони природи, збереження здоров я, але й для  просвіти кожної родини.  Його ініціатором є ГО "Україна без сміття", яка за два роки впровадила роздільне сортування у школах Києва, Миколаїва, деяких школах Житомирської і Херсонської областей, у всіх школах Чернівців, більшості щкіл Хмельницької області та інших регіонів.

Участь у екологічному проекті  навчить дітей та молодь, приверне увагу батьків та громадськості до  правильного збору і сортування відходів

 

І  «кришечки-закруточки» , і паперові відходи,… здавайтеся

Тобто, вчимося сортувати сміття і відходи по-європейськи.  Щоб заробляти кошти, зберігаючи чистоту довкілля і природні ресурси, а не головний біль від засміченості  довкілля.

Олена Федорова

«Ми прагнемо системних змін заради чистого та безпечного довкілля».

Стати волонтером-просвітянином акції «заради чистого та безпечного довкілля»  може кожна людина. Ми помітили, що частина населення ще не до кінця розуміє  цінність сортування побутових відходів. Усі звикли викидати їх у пакет. У цьому немає їхньої провини, бо ніхто не розповідав, що сміття — цінний ресурс, що його можна здавати і є спеціальні контейнери для роздільного збору відходів.

Для навчальних закладів

Яке сміття корисне, а яке ні? Як отримати зиск від корисного сміття та зменшити продукування непотребу? Ці питання ми розкриваємо за допомогою спеціальних лекцій. Навчальна програма розроблена з урахуванням віку дитини – має вигляд інтерактивної лекції з відеоматеріалами, агітаційними посібниками у вигляді постерів А3 формату, яскравих еко-боксів для сортування.

Для органів місцевого самоврядування  та  ОСББ.

Як заробити на вторсировині та зменшити витрати на вивіз сміття? Саме про це  освітня лекція для ініціативних груп . Ми підрахували, що збираючи корисні відходи протягом року звичайний будинок може отримати щонайменше 40 тис грн, а зекономити на вивезенні сміття до 40% коштів мешканців. Як поважати фінансові та природні ресурси країни, чому потрібно змінювати споживацькі звички, як зекономити кошти та не заподіяти шкоду навколишньому середовищу – все це дає впровадження екологічного проекту

Категорія: Екологічне виховання | Переглядів: 835 | Додав: tibiko87 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наша адреса
КОНЦІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ХОЛМКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ 
УЖГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ 
НАША АДРЕСА: Закарпатська область, Ужгородський район, с.Концово, вул. Миру, 161

E-MAIL:

koncivska-zos@meta.ua

тел.: (0312)727-054

skype:konchaziiskola


Категорії розділу
Накази [143]
Новини в сфері Освіти [24]
Цікаві статті [142]
Оголошення [72]
Нова українська школа 2022-2023 [0]
Нова українська школа 2020 - 2021 [17]
Нова українська школа 2019 - 2020 [13]
Нова українська школа 2018 - 2019 [58]
Інклюзивне навчання [8]
Національно-патріотичне виховання [69]
Виховна робота [316]
Екологічне виховання [17]
Військово-патріотичній гра «Сокіл» (Джура) [17]
БЖД учасників осітнього процесу [20]
Навчальна робота [29]
Протидія булінгу [17]
Гурткова робота [20]
Робота психолога [12]
Співпраця з садочками [5]
Все буде Україна [29]

Календар
«  Червень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Друзі сайту
Енциклопедії
  • Teксти пісень
  • Українська мова
  • Літературна
  • Українського козацтва
  • З фізики
  • Кругосвіт
  • Дитяча "ФОЛІО"
  • Снів
  • Квітів
  • Лікарські рослини
  • Офіційні сайти