Середа, 21.11.2018, 12:16Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2016 » Грудень » 12 » З прав дитини починаються права людини.
З прав дитини починаються права людини.

З 5 до 9 грудня 2016 року в Концівській школі проходив Всеукраїнський  тиждень права.

Урочисте відкриття  Тижня відбулося  5 грудня 2016 р.

Бібліографічний огляд видань літератури та статей в ЗМІ про права людини в сучасному суспільстві на протязі тижня проводила  Костик С.Ю.

6 грудня зустрівся з юними правознавцями 5-11 класів  Інспектор з ювенальної превенції Ужгородського РВ ГУНП Закарпатської області майор поліції Дзись Олександр Володимирович.

7 грудня  під час показового  виховного заходу «Мої права та обов’язки», (класний керівник 3 класу Микитич М.Ю.) учні 1-4 класів обговорювали свої права і обов’язки. В урочистій обстановці символічно звучала поезія «Про матір-Україну» у виконанні Турлакової Віри, учениці 3-го класу,  яка прибула до нас з м. Краматорська Донецької області.

Микитич М.Ю. продемонструвала учням презентацію з історії Декларації про права дитини  1924, 1959, 1989 рр. Акцентувала увагу на захисті прав дитини Конвенцією ООН, відображення прав дитини у Конституції  України, законодавчій базі держави.

Набуті теоретичні знання діти обговорювали в ході розв’язання ребусу, відповідали на питання кросворду, ознайомлювалися з казковими героями та їхніми життєвими ситуаціями, в яких були порушені  права на життя, здоров’я, житло, освіту, вільне пересування тощо.

Жваво обговорювались питання прав та обов’язків дітей, наводилися  конкретні приклади зі шкільного життя та життєвих ситуацій в домашніх умовах.

На закінчення вчителька відповіла на питання учнів, майстерно перевела розмову на правила для учнів. Ці учнівські постулати виховують у дітей привичку дотримуватися законів суспільного життя щодня. Акцент уваги учнів на порядку користування телефонами в школі та вдома, поведінці  під час перерви та черговість відповідей  на запитання вчителя під час уроку визвав жваве обговорення присутніх.

Продовжували обговорення  правознавчої тематики з учнями 1-11 класів наступного дня за розкладом виховних годин: «Правова культура -- міцність держави», «Незнання законів не звільняє  від відповідальності», «Громадянські права та особиста свобода людини» (Класні керівники 1-11 класів).

Поглиблювали знання з права старшокласників під час проведення круглого столу «Загальна декларація прав людини – міжнародний документ захисту прав…» (Шимоня Н.М.), Учні взяли активну  участь у Всеукраїнському уроці «Права людини», (Андрейчик М.В.)

Завершив Всеукраїнський тиждень права турнір правознавства на звання кращого  юриста-правознавця  серед старшокласників під керівництвом вчительки історії та правознавства  Шимоні Н.М.

Журі підвело підсумок тижня права і було приємно вражене його результатами.

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 185 | Додав: konchaza | Рейтинг: 0.0/0

Нова українська школа [17]