П`ятниця, 26.04.2024, 09:36Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Статті » Бібліотека » Бібліотечні новини

ВСЕУКРАЇНСЬКОГО МІСЯЧНИКА ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК, "Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня "

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МІСЯЧНИК ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК, "Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня " (жовтень 2019)

У жовтні 2019 році стартував  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, який проходив під гаслом" Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня " У плані місячника відбулося багато цікавих заходів,цікавих творчих конкурсів , вернісаж малюнків та презентацій. Учні школи та вчителі мали можливість взяти участь у цих заходах. Відкриття Міжнародного місячника шкільних бібліотек розпочалося з  бібліографічного огляду"Дитина і книга: погляд крізь призму часу"

Мета цьогорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

Сприяти:

•        зростанню престижності читання як культурної цінності,

•        використанню потужного виховного потенціалу української літератури,

•        застосуванню сучасних підходів щодо прищеплення навичок читання,

•        обміну досвідом між бібліотекарями щодо його популяризації,

•        залученню нових користувачів до бібліотек.

Під девізом «Ми підручник зберігаємо і вчасно перевіряємо» відбувся рейд-огляд, для учнів 9-11 класів діяла тематична полиця «Що я знаю про майбутню професію», а  учні 5-8 класів переглянули презентації «Книга –велике диво створене людиною» та «Історія книги».

До бібліотеки завітали найменші читачі учні 1-Б класу, і для них була організована екскурсія «Знайомство з будинком, де живуть книги.» Діти із захопленням та цікавістю слухали розповідь  про казковий дім, де живуть різноманітні книжки.

Без глибокого і систематичного пізнання народної, духовної і матеріально-побутової культури неможливо формувати нові ціннісні орієнтації в умовах державної незалежності. Ми, українці, володіємо колосальним духовним і моральним потенціалом, який зосереджено в українській національній культурі. Наш громадянський обов’язок – задіяти цей потенціал у формуванні національної свідомості, засобами книги виховати любов до рідної землі, гордість за свій народ, який має високі моральні якості, славне героїчне минуле, багату творчу спадщину. Для учнів 1-5 класів була проведена бесіда «Люби і знай свій рідний край!

Бібліотечний урок «Її величність - Книга» був проведений для учнів 5-7 класів.

Отже , на завершення ВСЕУКРАЇНСЬКОГО МІСЯЧНИКА ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК була проведена бесіда для учнів школи «Сучасні бібліотеки»

Книга - це духовний заповіт одного покоління іншому, порада вмираючого старця юнакові, який починає жити, наказ, який передається вартовим, що вирушає на відпочинок, вартовому, який заступає його місце. Все життя людства осідає в книзі: племена, люди, держави зникали, а книги залишалися. (О. Герцен)

Книги просвітлюють душу, піднімають і зміцнюють людину, пробуджують у неї кращі прагнення, відточують її розум і пом'якшують серце. (Вільям Теккерей)

Бібліотека – це світ відкриттів, світ творчості, де формується читач-творець. Використовуючи різноманітні форми роботи, шкільний бібліотекар робить все, що від нього залежить, для того, щоб усі читачі – учні, вчителі, адміністрація школи, батьки були переконані в тому, що шкільна бібліотека є орієнтиром у світі знань. Бібліотека – це вічне, а Інтернет – це те, без чого вже не буде життя, вони повинні йти поруч.

Категорія: Бібліотечні новини | Додав: koncivskazos (28.10.2019)
Переглядів: 336 | Рейтинг: 0.0/0

Віртуальна бібліотека [1]