150-річчю з Дня народження Лесі Українки присвячується
День, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року є всенародним святом. Відкрила свято заступник директор школи з навчально-виховної роботи, Гавій Г.М.
Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.
Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності людини. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10 тисяч осіб, які активно розмовляють рідною мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов, котрими розмовляють менше 100 осіб, не задокументовані.
На загальношкільному святі «Рідна мова», присвяченому 150-річчю з Дня народження Лариси Петрівни Косач – Лесі Українки, звучала українська поезія, лунали крилаті вислови, заколисувала мелодія українських пісень…
Звучали і тривожні нотки – відлуння сучасного епідемічного стану на рідній землі. «Чорна мара епідемічної, а з нею і економічної загрози» знесла квітучий віночок з символічної постаті УКРАЇНКИ. Але сили рідної землі відновили його суцвіття і знову зацвів барвінковий віночок української співучої милозвучної мови.
Сценарій свята і постановку підготувала керівник театральної студії «Храм душі», Ярослава Іванівна Рендер, при допомозі вчительки української мови та літератури, голови методичного об’єднання вчителів гуманітарного циклу, бібліотекаря школи, Світлани Юріївни Костик.