Четвер, 07.11.2024, 16:01Вітаю Вас Гість | RSS
Концівський ліцей
 з українською та угорською мовами викладання
Меню сайту
Пошук
Кнопка сайту

[ Отримати код:]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 188
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Географія сайту
Потрібно знати!!!

Канікули:

Осінні: з 29.10 по 04.11
Зимові: з 29.12 по 13.01
Весняні: з по


Навчальний рік закінчується:

для 1-8-х та 10 класів -
для 9-х класів -
для 11-х класів -


ДПА:

для 4-х класів - з по
для 9-х класів - з по
для 11-х класів - з по


ЗНО:

з по

Погода!!
Головна » 2023 » Квітень » 27 » 27 квітня День Цивільного Захисту України
10:16
27 квітня День Цивільного Захисту України

День цивільного захисту - 27 квітня 2023 року.


У цьому році під час повномасштабної війни День цивільної оборони особливо актуальний, адже від дій російської армії часто страждає мирне населення.

У Концівському ліцеї цей  день  присвятили підготовці здобувачів освіти  до надзвичайних ситуацій і різних непередбачуваних подій.      

                                                             

  Під керівництвом директора ліцею Опаленик В.Ю., голови комісії з питань НС- Гавій Г.М., заступника керівника з питань ЦЗ –Андрейчик М.В., вчителя  дисципліни «Захист України» Стадника В.В.,
президента учнівського самоврядування Тобак К. проводилася навчальна евакуація.

Під час навчальної тривоги учні ліцею  вдосконалювали теоретичні знання та практичні навички щодо дій в умовах надзвичайних  ситуацій.

                                                                                     

 

 

ДІЇ НАСЕЛЕННЯ 

ПРИ ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНОМУ СИГНАЛІ “УВАГА ВСІМ!” ТА  МОВНІЙ ІНФОРМАЦІЇ 

ВІДДІЛУ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

 (ШТАБУ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ)"

Головний  спосіб  оповіщення  населення  про  дії  при  виникненні надзвичайних  ситуацій  –  це  передача  повідомлення  по  мережі  провідного мовлення  (через  квартирні  і  зовнішні  гучномовці),  а  також  через  місцеві радіомовні  станції  і  телебачення.  Для  привернення  уваги  населення  в екстремальних  випадках  перед  передачею  інформації  включаються  сирени,  а також інші сигнальні засоби.

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ!  Сирени  і  переривисті  гудки  інших  сигнальних  засобів означають сигнал цивільної оборони “УВАГА ВСІМ!”.

Почувши такий сигнал, негайно увімкніть гучномовець, радіоприймач, телевізор  і  слухайте  повідомлення  управління (відділу,  штабу  ЦО)  з  питань надзвичайних ситуацій області (міста обласного підпорядкування або сільського району).

На  кожний  випадок  надзвичайних  ситуацій  управлінням  (відділом, штабом  ЦО)  з  питань  надзвичайних  ситуацій  області  (міста  обласного підпорядкування  або  сільського  району)  готуються  приблизні  варіанти повідомлень, які потім, з урахуванням конкретних подій, корегуються.

Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів (сирени, гудки і т.д.).

Вислухавши  це  повідомлення  управління  (відділу,  штабу  ЦО)  з  питань НС, кожний повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

Повідомлення  управління  (відділу)  з  питань  НС,  включає: 

· місце  і  час виникнення надзвичайної ситуації; розміри та масштаби надзвичайної ситуації;

· час  початку  та  тривалість  дії  факторів  ураження;  територія  (райони,  масиви, вулиці, будинки і т.д.), яка потрапляє в осередки (зони) ураження;

· порядок дій при надзвичайних ситуаціях; інша інформація.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!  Кожне  повідомлення  управління  (відділу, штабу ЦО) з питань надзвичайних ситуацій області міста  обласного  підпорядкування  або району) може і буде відрізнятися одне від одного.

ПОВІДОМЛЕННЯ  будуть  залежати  від  екстремальних  умов,  розмірів, тривалості  та  масштабів  можливих  наслідків  надзвичайних  ситуацій, ступеню небезпеки  факторів  ураження  для  населення  області  (міста  обласного

підпорядкування,  району)  та  стану  рятувальних  і  невідкладних  аварійних

відновлювальних робіт.

Кожний громадянин повинен знати телефони органу управління з питань

НС  і  аварійно-рятувальних  сил  району  (міста).  Кожний  громадянин,  який

знаходиться на роботі,повинен виконувати всі розпорядження начальника 

ЦЗ і штабу цивільного  захисту,  суб’єкта  господарської   діяльності,  а при знаходженні вдома повинен: 

· тримати  вдома  постійно  включеними  репродуктори, радіо-приймачі,  телевізори  для  того,  щоб  слухати  розпорядження  і  вказівки органів виконавчої влади, управлінь (відділів) з питань надзвичайних ситуацій;

· привести  в  готовність  індивідуальні  засоби  захисту  органів  дихання  і шкіри,  при їх відсутності приготувати найпростіші засоби (повсякденний одяг, взуття, ватно-марлеві пов’язки, плівку тощо);

· постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту;

· підготувати аптечку  АІ-2 або її аналоги, при їх відсутності автомобільну

· або  домашню  аптечку,  перев’язувальний  бинт,  вату,  марлю,  протихімічний пакет, антибіотики, засоби йодної та засоби профілактики проти інфекції;

· провести  у  квартирі  (домі)  протипожежні  профілактичні  заходи, підвищити  захисні  властивості  квартири  (дому)  від  радіоактивних  речовин (провести додаткову герметизацію);

· захистити  продукти  харчування  і  води  від  радіоактивного  та  хімічного зараження (покласти їх в холодильник, завернути в пергамент, плівку, целофан та пакети  з  них,  використати  герметичний  посуд  (термоси,  банки,  бідони, каністри тощо);

· знати  (уточнити)  місце  найближчого  сховища  або  укриття,  де  можна

· укритися. При їх відсутності приступити до пристосування під укриття підвалу

· (погребу) і до будівництва укриття найпростішого типу;

· при  об’явленні  відселення  (евакуації)  швидко  підготуватися  до  неї

· (уточнити при необхідності місце збірного евакуаційного пункту).

Якщо сигнал застав вас в транспорті, громадському місці (магазині, театрі,на ринку тощо) необхідно уважно і спокійно вислухати вказівки адміні-страції про те, де  поблизу  знаходиться  станція  метрополітену,  сховище,

(укриття)  і  як найшвидше добратися і укритися в них, якщо є час то якнайшвидше добратися додому і діяти у відповідності з отриманими вказівками.

Якщо  сигнал  застав  ваших  дітей  в  школі,  дитячому  садку  тощо  негайно необхідно їх забрати додому і діяти у відповідності до отриманих розпоряджень органів  управління  у  сфері  цивільного  захисту,  захисту  насе-лення  і  територій від надзвичайних ситуацій.

ПОЖЕЖНА  БЕЗПЕКА

Інструкція

Пожежна безпека в ліцеї регламентується правилами. Основним документом є «Інструкція з пожежної безпеки», яка включає в себе: загальні положення, вимоги пожежної безпеки, дії при пожежі. У загальних положеннях зазначено, що весь персонал, а також всі учні, гості та відвідувачі ліцею повинні ознайомитися з даною інструкцією та слідувати їй. Що ж говорять правила? Пожежна безпека в закладі завжди контролюється, тому зазначено, що всі території повинні бути доступні для під’їзду, на них не повинно бути сміття, а так само ніщо не повинно заважати доступу до пожежного інвентарю. До приміщення самої школи пред’являються вимоги: вся територія повинна бути поділена за класами небезпеки. Наприклад, кабінет хімії більш небезпечний, ніж кабінет математики. Також не повинно бути пального сміття. Меблі повинні розташовуватися так, щоб не перекривали виходи та вікна, а якщо на вікнах є грати, то вони повинні відкриватися.

Вказуються заходи, необхідні для того, щоб пожежна безпека в школі була на вищому рівні, якщо планується проведення заходів з великим скупченням людей. Також прописано, що в школі має бути необхідна кількість вогнегасників у справному стані, а також слід провести інструктаж про те, як ними користуватися.

Дії при пожежі

Що ж робити, якщо виникла небезпечна ситуація із-за того, що в неналежному вигляді була пожежна безпека у ліцеї? Інструкції повинні бути вивішені на чільне місце. Перше і найголовніше при пожежі або при його ознаках, наприклад задимленні або запах горілого або дим, – потрібно негайно подзвонити в службу порятунку або набрати номер пожежної частини, повідомити адресу закладу, своє прізвище і розповісти про наявність в установі людей, назвати їх кількість. Далі слід організувати евакуацію і повідомити про те, що відбувається директору. Він же, у свою чергу, повинен переконатися, що викликані пожежники, далі при необхідності зобов’язаний відключити електроенергію. Директор бере участь в організації евакуації, забезпечує зустріч під’їжджаючих пожежних машин. Якщо його немає, всі ці функції перекладаються на особу, яка його замінює. Дуже важливо дотримувати всі правила, які включає в себе пожежна безпека в школі. Інструкції є обов’язковими для всіх, відповідальність за невиконання пунктів може бути аж до кримінальної.

Заходи

Раз в півріччя в кожному закладі необхідно здійснювати навчання. Щоб проконтролювати, в якому стані знаходиться пожежна безпека в школі, проводяться перевірки. Це потрібно для того, щоб підготувати до всіх можливих надзвичайних ситуацій. Але це далеко не всі заходи. Відповідальний за пожежну безпеку на початку навчального року або до його початку готує план, в якому вказує, які повинні бути заходи в школі. Пожежна безпека також контролюється і адміністрацією установи. В цей план зазвичай вписують все, що пов’язане з нею. Це загальні правила, які передбачає пожежна безпека в школі, інструктаж та інші заходи. Також необхідно провести навчання для учнів. Вони повинні чітко усвідомити, які існують правила. Пожежна безпека у школі включає: загальні вимоги, зазначення того, що категорично заборонено. А також алгоритм дій на випадок пожежі. Отже, до спільних дій відноситься: всі учні повинні знати та дотримуватися правил пожежної безпеки, учні старших класів зобов’язані знати, де знаходяться засоби пожежегасіння та вміти ними користуватися. Всі діти повинні пам’ятати, де розташований план евакуації, і розуміти, як ним користуватися.

При загорянні або підозрі на нього необхідно негайно повідомити про це вчителя або працівнику школи. Категорично заборонено: приносити в школу легкозаймисті, горючі речовини або матеріали, розводити багаття або палити на території школи, залишати прилади, що включені в мережу без нагляду, використовувати піротехніку.

Що потрібно знати

При пожежі:

1.    Повідомити працівнику закладу чи вчителю про спалах.

2.    Не панікувати, чітко виконувати всі вказівки дорослих.

3.    Не заважати, не створювати тисняву, не бігти, допомагати молодшим учням і однокласникам.

4.    Ні в якому випадку не намагатись самостійно усунути пожежа.

5.  При виході з ліцею залишатися у вказаному місці до подальших вказівок. Крім того, план заходів щодо пожежної безпеки, можуть бути внесені позакласні заняття, на яких діти зможуть детальніше дізнатися про причини пожежі і діях при загорянні.

 

 

 

 

Категорія: Національно-патріотичне виховання | Переглядів: 206 | Додав: maryna1991shants | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наша адреса
КОНЦІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ХОЛМКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ 
УЖГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ 
НАША АДРЕСА: Закарпатська область, Ужгородський район, с.Концово, вул. Миру, 161

E-MAIL:

koncivska-zos@meta.ua

тел.: (0312)727-054

skype:konchaziiskola


Категорії розділу
Накази [143]
Новини в сфері Освіти [24]
Цікаві статті [142]
Оголошення [72]
Нова українська школа 2022-2023 [0]
Нова українська школа 2020 - 2021 [17]
Нова українська школа 2019 - 2020 [13]
Нова українська школа 2018 - 2019 [58]
Інклюзивне навчання [8]
Національно-патріотичне виховання [69]
Виховна робота [316]
Екологічне виховання [17]
Військово-патріотичній гра «Сокіл» (Джура) [17]
БЖД учасників осітнього процесу [20]
Навчальна робота [29]
Протидія булінгу [17]
Гурткова робота [20]
Робота психолога [12]
Співпраця з садочками [5]
Все буде Україна [29]

Календар
«  Квітень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Друзі сайту
Енциклопедії
  • Teксти пісень
  • Українська мова
  • Літературна
  • Українського козацтва
  • З фізики
  • Кругосвіт
  • Дитяча "ФОЛІО"
  • Снів
  • Квітів
  • Лікарські рослини
  • Офіційні сайти